czwartek, 6 lipca 2023 13:38

Festiwal, koncert i spektakl. Miechowski CKiS zaprasza na wyjątkowe wydarzenia

Autor Mirosław Haładyj
Festiwal, koncert i spektakl. Miechowski CKiS zaprasza na wyjątkowe wydarzenia

Festiwal Muzyki Folkowej, koncert Przemka Sokoła & All Inclusive oraz spektakl teatralny dla dzieci dzieci pt.: "Jaka to emocja!", to trzy najbliższe wydarzenia jakie zostały przygotowane przez miechowskie Centrum Kultury i Sportu.

Festiwal Muzyki Folkowej

W dniach 7-8 lipca w parku miejskim w Miechowie odbędzie się Festiwal Muzyki Folkowej.

Grupa muzyczna z Węgier przyjeżdża do Miechowa w ramach projektu „Minigrant V4 Gen”. Program oparty jest na promowaniu wartości  demokratycznych, wspiera aktywność obywatelską i dialog transgraniczny wśród młodych ludzi. Pomaga w zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności, pozwala na zapoznanie się z kulturą, tradycjami, folklorem innych narodów.

W trakcie tych dwóch dni (piątek-sobota) o godz. 18:00 odbędą się koncerty – węgierskiego zespołu Szederinda Folk Dance Group oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy”. Wydarzenie zakończy sobotnie biesiadowanie wspólnie z Kapelą Gawlików, członkami ZPiT „Miechowiacy” oraz kapelą z Egeru.

Plakat z wydarzenia/Fot.: CKiS Miechów, materiały prasowe
Plakat z wydarzenia/Fot.: CKiS Miechów, materiały prasowe

KONCERT - Przemek Sokół & All Inclusive

Z kolei w niedzielę 9 lipca o godz. 18.00 w parku miejskim w Miechowie.

Jest to nowy projekt Przemka Sokoła, znanego z formacji Sokół Orchestra, czy choćby ze współpracy min. z Justyną Steczkowską czy Maciejem Maleńczukiem.

Wychodząc z założenia, że otacza nas wystarczająco dużo negatywnych bodźców, autor projektu dla przeciwwagi proponuje skupienie się na emocjach pozytywnych. A wszystko oczywiście za sprawą muzyki. Już samo zderzenie tuby z ukulele napawa uśmiechem oraz przenosi w czasy jazzu tradycyjnego. Czasy w których ludzie bawili się przy jazzie. W tym przypadku – za sprawą loopera - jazzowe korzenie zderzają się również z nowoczesnością, by dać nam niezwykle barwną i ciekawą mieszankę. Autor projektu śledzi muzyczną drogę śpiewających trębaczy, stąd repertuar zespołu rozciąga się od Louisa Armstronga po Zbigniewa Wodeckiego. Słowem prawdziwa muzyczna podróż!

Plakat z wydarzenia/Fot.: CKiS Miechów, materiały prasowe

Teatrzyk dla dzieci

Z kolei w poniedziałek 10 lipca odbędzie się spektakl teatrzyku dla dzieci pt: "Jaka to emocja!". Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Domu Kultury w dniu spektaklu teatralnego.

Plakat z wydarzenia/Fot.: CKiS Miechów, materiały prasowe

Fot. i inf.: CKiS Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka