sobota, 3 lutego 2024 05:00

Finał poszukiwań 9-latka z Krakowa. Funkcjonariusze odnaleźli chłopca po 10 minutach

Autor Katarzyna Jamróz
Finał poszukiwań 9-latka z Krakowa. Funkcjonariusze odnaleźli chłopca po 10 minutach

W czwartek (1 lutego) do policji w Krakowie zatelefonowała zaniepokojona mieszkanka miasta, która poinformowała, że jej 9-letni syn nie wrócił do domu z osiedlowego placu zabaw. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa.

Zgłoszenie do służb wpłynęło w godzinach wieczornych. Podczas rozmowy matka chłopca przekazała, że jej syn nie wrócił do domu z osiedlowego placu zabaw na którym przebywał od godziny 15:00. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, z polecenia dyżurnego, podjęli natychmiastowe poszukiwania chłopca.

– W trakcie przejazdu na miejsce zaginięcia jeden z funkcjonariuszy dostrzegł postać dziecka, które ukrywało się pod wiatą śmietnikową. Był to poszukiwany przez nich chłopiec. Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się dzieckiem i przekazali je matce – informuje krakowska policja.

Jak się okazało, powód ucieczki 9-latka był dość nietypowy – chłopiec nie chciał wracać do domu, bo unikał odrobienia zadań domowych, a po kilkugodzinnej nieobecności poza domem bał się reakcji rodziców.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka