środa, 11 stycznia 2023 14:00

Gdy ekspedient pobiegł za złodziejem, jego towarzyszka ukradła towar z ekspozycji

Autor Marzena Gitler
Gdy ekspedient pobiegł za złodziejem, jego towarzyszka ukradła towar z ekspozycji

Do wyjątkowo bezczelnej kradzieży doszło we wtorek po Nowym Roku w Olkuszu. Gdy ekspedient pobiegł z złodziejem, który na jego oczach schował towar do torby, jego towarzyszka ukradła towar z ekspozycji i sprzedała go, zanim zatrzymała ją policja.

4 stycznia br. zarzuty kradzieży zuchwałej i kradzieży oraz usiłowania kradzieży zuchwałej usłyszeli współpracujący ze sobą 53-latek i jego 44-letnia towarzyszka. Oboje dzień wcześniej, 3 stycznia wybrali się do salonu AGD w Olkuszu. W pewnym momencie mężczyzna, na oczach sprzedawcy, zabrał z ekspozycji sklepowej patelnię i schował ją do reklamówki, po czym wyszedł. Gdy pracownik ruszył za nim, do akcji wkroczyła jego towarzyszka, która również z wystawy zabrała żelazko i oddaliła się nie płacąc.

W tym czasie sprzedawca dogonił uciekającego złodzieja i odzyskał patelnię. Po powrocie do sklepu nie od razu spostrzegł, że z ekspozycji zginęło żelazko. Dopiero po kilkunastu minutach zorientował się, że sklep został okradziony i wezwał Policję. Zdarzenie w sklepie nagrały kamery monitoringu.

Kryminalni szybko namierzyli parę złodziei. Jak się okazało kobieta, jeszcze przed przyjazdem mundurowych sprzedała żelazko. Przy zatrzymanym mężczyźnie znaleziono za to inną patelnię, skradzioną w kolejnym sklepie.

53-latek i jego 44-letnia towarzyszka zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania śledczy ustalili, że mężczyzna w okresie od 2 grudnia 2022 roku do 3 stycznia 2023 roku dokonał jeszcze innych  kradzieży sklepowych. Jego łupem padły wówczas perfumy oraz mosiężna szkatułka.

4 stycznia br. 44-letnia kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono jej zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  Dzień później zarzuty usłyszał 53-latek. Prokurator przedstawił oskarżył go o kradzież oraz usiłowania kradzieży zuchwałej. Jak się okazało mężczyzna dopuścił się tego w warunkach recydywy. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór.

fot. KPP w Olkuszu

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka