sobota, 12 marca 2022 09:25

Gmina Myślenice wprowadza Wyprawkę Malucha – Myś z Myślenic

Autor Marzena Gitler
Gmina Myślenice wprowadza Wyprawkę Malucha – Myś z Myślenic

Z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki radni Rady Miejskiej procedowali uchwałę wprowadzenia wyprawki dla dzieci, które po urodzeniu zostają zameldowane w Gminie Myślenice. Wyprawka Malucha „Myś z Myślenic” będzie się składać z kilku gadżetów oraz ubranka dla noworodka, zawierające charakterystyczną dla Mysia z Myślenic wizualizację z logotypem miasta.

- Zdecydowaliśmy, by najmłodsi mieszkańcy naszej gminy otrzymali tuż po narodzinach prezent w postaci wyprawki Myś z Myślenic. Wyprawka ma na celu pozostawienie wyjątkowej pamiątki o narodzinach na dalsze lata. Chcemy, by stała się symbolicznym włączeniem nowo narodzonego Mieszkańca do naszej społeczności i podkreśliła radość z faktu, że maluch jest już z nami. Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspólnie budować naszą małą Ojczyznę i w ten sposób dziękujemy – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Kolejnym krokiem po przyjęciu uchwały przez Radę Miejską w Myślenicach jest opracowanie dokumentów dotyczących wniosku o wyprawkę, a także przeprowadzenie procedury zapytania ofertowego do zamówienia wyprawek dla maluchów. Po otrzymaniu produktów Urząd Miasta i Gminy Myślenice za pośrednictwem strony internetowej oraz prasy poinformuje o możliwości składania wniosków przez rodziców nowonarodzonych dzieci.

Myślenice - najnowsze informacje