poniedziałek, 13 maja 2019 11:38

Gołcza. Tajne kody i znaki, czyli spotkanie z Dariuszem Rekoszem

Autor Mirosław Haładyj
Gołcza. Tajne kody i znaki, czyli spotkanie z Dariuszem Rekoszem

Dzień Bibliotekarza, które świętujemy corocznie 8 maja, gołczańska biblioteka uczciła organizując nietypowe spotkanie z autorem niezwykle poczytnych serii książek detektywistyczno-przygodowych Dariuszem Rekoszem. W spotkaniu udział wzięli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dzieci kontra Książki” oraz uczniowie klas trzecich i czwartych SP z Gołczy.

Jak przystało na autora prozy detektywistycznej, gość poprowadził warsztaty uczące najmłodszych konstruowania zagadek, szyfrowania i rozszyfrowywania wyrazów. Uczniowie zapoznali się z tajnikami najprostszych szyfrów – szyfru z przesunięciem oraz szyfru tablicowego. W trakcie zajęć musieli samodzielnie zakodować i odczytać informacje. Nie zabrakło też zagadek multimedialnych, które wymagały od uczestników pamięci wzrokowej i znajomości literatury dziecięcej.

Spotkanie było niezwykle emocjonujące, młodzi czytelnicy entuzjastycznie podchodzili do zadań, żywiołowo reagując. Na zakończenie, uczestnicy warsztatów, zamienili się w światowej klasy szyfrantów i rozwiązywali test detektywa. Dla najlepszych przeznaczone były nagrody książkowe. Po warsztatach był czas na wzięcie autografu i zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z gościem biblioteki.

Wydarzenie było częścią trwającego od 8 do 15 maja Tygodnia Bibliotek, a sfinansowane zostało ze środków Instytutu Książki w ramach projektu „Dyskusyjnych Klubów Książek w Małopolsce 2019”.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tego wydarzenia.

Fot. i inf.: BiOAK Gminy Gołcza

Miechów - najnowsze informacje