poniedziałek, 8 listopada 2021 07:59

Gotowe zasłony do salonu- jak dobrze dobrać je do stylu pomieszczenia?

Autor kal
Gotowe zasłony do salonu- jak dobrze dobrać je do stylu pomieszczenia?

Zasłony  są dodatkami, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Zastąpienie ich na przykład roletami, w wielu przypadkach nie jest dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Zasłony szczególnie często przydają się w salonach. Dlaczego tak jest i które modele najlepiej dopasować do tego typu pomieszczeń?

Zasłony do salonu- jaka jest ich funkcja?

W pomieszczeniach zasłony pełnią zwykle dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze ich zadaniem jest ograniczenie dostępu światła do wnętrza. Szczególnie podczas letnich, słonecznych dni zadanie to wydaje się być niezwykle ważne. Wpływa bowiem na komfort codziennego funkcjonowania. Zasłony do salonu zapewniają również prywatność. Pozwalają na odcięcie pomieszczenia od wzroku niechcianych osób. Kolejną ważną funkcją zasłon jest funkcja dekoracyjna. Dobrze dobrane, jakościowe zasłony sprawiają, że każde pomieszczenie staje się przytulniejsze i elegantsze. Mogą one stanowić idealne dopełnienie wyglądu salonu. Znakomicie będą się prezentować zarówno wewnątrz domu, jak i od zewnątrz.

Zasłony gotowe- niecodzienne wzory i połączenia stylistyczne

W wielu salonach spotkać się można z zasłonami o bardzo ciekawych wzorach. Najczęściej są to różnej wielkości kwiaty o wyrazistych kolorach. Takie połączenie świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których znajdują się prawdziwe kwiaty w doniczkach. Gotowe zasłony z tym wzorem są idealnym uzupełnieniem wyglądu całej przestrzeni. Bardzo dobrym pomysłem może również okazać się wykorzystanie ich w salonach o minimalistycznej aranżacji. Przełamanie tego stylu dodatkiem w postaci zasłon z kwiatami będzie stanowiło znakomite połączenie, które przypadnie do gustu wielu osobom.

Zasłony zaciemniające- hit obecnego sezonu

Osoby, które nie do końca przekonują wyraziste wzory, najczęściej decydują się na gotowe zasłony do salonu w jednym odcieniu. Jest to trend wpasowujący się w najmodniejszy obecnie styl skandynawski. Przestrzenie urządzone w minimalistyczny sposób nie muszą być, jednak nudne. Jeden kolor dominujący w pomieszczeniu świetnie współgra z prostymi wzorami i dodatkami. Obecnie duża część osób wybiera właśnie zasłony szare zaciemniające. Produkty te wydają się być rozwiązaniem idealnym. Najlepiej sprawdzają się właśnie przy ograniczaniu dostępu światła do pomieszczenia w ciągu dnia. Często zdarza się bowiem, że chcemy odpocząć i usnąć a dostające się do salonu promienie światła utrudniają te czynności. Dzięki szarym zasłonom zaciemniającym nie będziesz mieć już więcej takiego problemu.

Nowoczesne zasłony welurowe- dlaczego warto w nie zainwestować?

Welur jest dość specyficznym materiałem, który może nie przypaść do gustu każdej osobie. W przypadku zasłon wykorzystanie go jest, jednak jak najbardziej zasadne. Przede wszystkim zasłony welurowe wyglądają naprawdę spektakularnie. Zarówno w dzień, jak i wieczorem odbijają światło i mienią się delikatnym blaskiem. Dodatkowo welur jest materiałem miękkim i lejącym. Zasłony do salonu wykonane z niego przesuwają się w bardzo łatwy sposób. Posiadają również, krótkie włoski, które w zależności od ułożenia nadają im nieco innego wyglądu. Są to produkty, o które bardzo łatwo dbać. Modne zasłony welurowe łatwo dopasować do wystroju danego pomieszczenia. Idealnie spełniają swoje funkcje użytkowe.

Wybór z dostępnych w sklepach zasłon do salonu wcale nie jest tak prosty. Oferowane produkty kuszą swoim oryginalnym zaprojektowaniem oraz wyglądem. Najważniejsze, jednak by wybierać tylko te zasłony, które wykonane są z dobrej jakości materiałów. W takich przypadkach można mieć pewność, że nie zniszczą i nie poszarpią się szybko. Zasłony szyte z jakościowych tworzyw są inwestycją na lata.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje