niedziela, 5 grudnia 2021 20:47

Groźny pożar w Bukowinie Tatrzańskiej. Z pięknej wilii zostały zgliszcza

Autor Marzena Gitler
Groźny pożar w Bukowinie Tatrzańskiej. Z pięknej wilii zostały zgliszcza

Strażacy z Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego, Kościeliska i innych miejscowości powiatu tatrzańskiego od popołudnia gaszą drewnianą willę w Bukowinie Tatrzańskiej, która stanęła w ogniu. Na szczęście obeszło się bez ofiar.

W niedzielę, 5 grudnia ok. godz. 15.33 doszło do pożaru w dużej drewnianej willi - pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. Tatrzańskiej. W ogniu stanął drewniany budynek, kryty gontem. Przebieg akcji opisała OSP Białka Tatrzańska. "W niedzielne popołudnie Dyżurny SKKP PSP w Zakopanem zadysponował naszą jednostkę do pożaru pensjonatu przy ul. Tatrzańskiej w m. Bukowina Tatrzańska. Po przyjeździe na miejsce poprowadzono linie wężowe oraz utworzono zasilanie wodne z sieci hydrantowej. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przy pomocy pilarek i sprzętu burzącego usuwali warstwy pokrycia dachowego, gontu. Działania gaśnicze i pracę rozbiórkowe prowadzone były także od wewnątrz w celu zlokalizowania wszelkich zarzewi ognia i opanowania pożaru. Działania ratowniczo-gaśnicze utrudniało ukształtowanie terenu, zwarta zabudowa, niska temperatura oraz typ pokrycia dachowego.

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki oraz dogaszania. Po zakończonych działaniach do godzin nocnych druhowie czyścili sprzęt oraz samochody które zostały natychmiast uzbrojone. '

#Pożar W niedzielne popołudnie Dyżurny SKKP PSP w Zakopanem zadysponował naszą jednostkę do pożaru pasjonatu przy ul....

Opublikowany przez OSP KSRG Białka Tatrzańska Niedziela, 5 grudnia 2021

Z budynku ewakuowało się przebywające w nim osoby. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W dniu dzisiejszym tj. 5.12.2021r.o godzinie 15:33 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego na ul....

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Bukowina Tatrzańska Niedziela, 5 grudnia 2021

Do pożaru zadysponowano wiele okolicznych jednostek, m.in. OSP z Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego, Kościeliska, Leśnicy - Gronia i innych miejscowości powiatu tatrzańskiego.

Pożar pensjonatu w Bukowinie Tatrzańskiej fot. Fb. Patrol Drogowy
Z pięknej wilii zostały zgliszcza - fot. Fb. Willa Zima w Bukowinie Tatrzańskiej

Akcja była bardzo trudna z powodu dużego zadymienia. Mimo wysiłków strażaków ogniem została objęta znaczna część drewnianego budynku. Ok. godz. 20 strażacy opanowali pożar i rozpoczęli rozbieranie budynku, aby dotrzeć do zarzewi ognia. W sumie w akcji wzięło udział ponad 50 jednostek straży pożarnej z Podhala. Przyczyny pożaru wyjaśni policyjne śledztwo.

fot. Fb. OSP Bukowina Tatrzańska, OSP Leśnica - Groń

Podhale

Podhale - najnowsze informacje