środa, 26 października 2022 07:26

Jak korzystać z nowych bitomatów, które pojawiły się w Krakowie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak korzystać z nowych bitomatów, które pojawiły się w Krakowie?

Dzięki operatorowi ATM Egera, w 2022 roku w Krakowie pojawiło się ponad 160 bitomatów. Mimo, że urządzeń tego typu jest bardzo dużo to jednak wciąż nawet entuzjaści inwestowania w kryptowaluty nie zawsze zdają sobie sprawę jak z nich korzystać. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy, jak korzystać z bitomatów ATM Egera.

164 bitomaty ATM Egera w Krakowie

Dzięki ATM Egera bitomaty można znaleźć niemal w każdej galerii handlowej w Krakowie. Co ciekawe, urządzenia tego typu można znaleźć nie tylko w centrum, ale także w bardziej ustronnych dzielnicach miasta. ATM Egera obsługuje dokładnie 164 bitomaty na terenie Krakowa. Jest to pewnego rodzaju rewolucja, dzięki której dostępność bitomatów jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Jak to możliwe. że w tak krótkim czasie tak wiele punktów umożliwiających wymianę kryptowalut na gotówkę pojawiło się na mapie Krakowa? Odpowiedzią jest innowacyjne podejście ATM Egera do zarządzania bitomatami. Ten operator wykorzystuje zwykłe bankomaty, które mają możliwość wypłaty gotówki za pomocą kodu SkyCash do dokonywania wymiany kryptowaluty na gotówkę. W efekcie w bardzo krótkim czasie na mapie Krakowa pojawiło się zaskakująco dużo punktów, które pełnią tą samą rolę co tradycyjne bitomaty.

Jak korzystać z bitomatów ATM Egera?

Aby skorzystać z bitomatów ATM Egera należy najpierw wejść na stronę atm.egera.com. Następnie wystarczy wypełnić formularz po lewej stronie ekranu, w którym trzeba zaakceptować regulamin i politykę prywatności oraz podać podstawowe dane (między innymi numer telefonu). W kolejnym kroku na podany numer telefonu przychodzi kod, w który trzeba wpisać w odpowiednim polu po to, aby zweryfikować poprawność wpisanego numeru. Po przejściu tych kroków zostaje wygenerowany unikalny portfel kryptowalut (np. portfel BTC), na który należy przesłać środki. Po około 10-15 minutach transakcja jest potwierdzona i na podany wcześniej numer telefonu przychodzi kod SkyCash upoważniający do wypłaty środków w bankomacie obsługiwanym przez operatora ATM Egera. Kod jest ważny przez 72 godziny, zatem mamy aż 3 doby by udać się do bitomatu po gotówkę. Dokładna lista bitomatów na terenie Krakowa jest dostępna na https://atm.egera.com/krakow

Po udaniu się do bankomatu wystarczy na ekranie urządzenia wybierać następujące pozycje: „Wypłata gotówki” -> „SkyCash” -> następnie należy wprowadzić 6-cyfrowy kod wypłaty otrzymany w wiadomości SMS -> następnie należy wprowadzić kwotę (zgodną z kwotą jaka widnieje w wiadomości SMS) -> potem należy wprowadzić 4-cyfrowy kod PIN (który jest podany w wiadomości SMS).  Po przejściu tych kroków transakcja zostaje zakończona i pozostaje odebranie gotówki z bankomatu.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka