sobota, 26 listopada 2022 14:31

"Jak tak można?" Ukradł pieniądze dla chorego dziecka. Wiemy, na co je wydał

Autor Mirosław Haładyj
"Jak tak można?" Ukradł pieniądze dla chorego dziecka. Wiemy, na co je wydał

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Wadowicach. 42-latek ukradł puszkę z datkami dla chorego dziecka. Jak tak można? - dopytują zniesmaczeni i zdziwieni internauci.

Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta została skradziona puszka wraz z pieniędzmi zbieranymi na leczenie chorującego chłopca. Jak wynikało z nagrań monitoringu, złodziej,  przebywając w lokalu, wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników i ukradł puszkę wypełnioną pieniędzmi, która stała na ladzie, po czym się oddalił.

Niedługo po zdarzeniu kryminalni wytypowali osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. 42-letni wadowiczanin został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na terenie miasta. Policjanci w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 500 złotych. 22 listopada śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność wyjaśnienia. Za część pieniędzy 42-latek zakupił alkohol.

Złodziejowi grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje