poniedziałek, 16 listopada 2020 09:22

Jak uczyć się języków w dobie pandemii?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak uczyć się języków w dobie pandemii?

Pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na wiele dziedzin naszego życia, w tym także na edukację. Nauka stacjonarna została zawieszona nie tylko w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych, lecz także w wielu szkołach językowych. Dzieci, młodzież, jak i dorośli mają więc obecnie znacznie ograniczone możliwości rozwoju swoich kompetencji językowych.

Czy warto uczyć się języków obcych online?

Na co zwracać uwagę przy wyborze kursu online?

Czy warto uczyć się języków obcych online?

Wiele osób ma wątpliwości co do skuteczności zdalnej nauki języków. Przyzwyczajeni do tradycyjnej formy pracy, z dużą ostrożnością podchodzimy do tych rozwiązań. Warto jednak uświadomić sobie, że z wielu przypadkach nauka online to obecnie jedyna szansa na podtrzymanie kontaktu z językiem, a to podczas nauki jest ogromnie istotne. Ponadto, nauka online w wielu szkołach językowych jest na bardzo wysokim poziomie. Konwersacje z native speakerem pozwalają trenować umiejętności językowe, a tego typu zajęcia zawsze można uzupełnić o naukę poszczególnych zagadnień gramatycznych. Co ważne, takie rozwiązanie sprawdza się również w przypadku nauki business english. Kurs angielskiego online może się okazać znacznie bardziej efektywny od nauki stacjonarnej. Prowadzony z zacisza własnego domu, o dogodnej porze, bez konieczności dojazdów i powrotów, staje się naprawdę ciekawą alternatywą dla tradycyjnego nauczania.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kursu online?

Kursy angielskiego online należy wybierać z uwagą. Ocena powinna obejmować nie tylko ofertę cenową - ta i tak z reguły jest bardziej atrakcyjna niż w przypadku zajęć stacjonarnych. Przede wszystkim zapytać należy o kadrę nauczycieli. Dobrze, aby byli to native speakerzy (tak jak w szkole językowej TalkBack - https://talkback.pl). Nauka z nimi zmusza cię do używania języka, uczysz się także poprawnego akcentu, jeszcze lepiej ćwiczysz rozumienie wymowy rdzennych mieszkańców danego regionu świata. Zwróć koniecznie uwagę także na przygotowanie lektorów: na ile kadra jest doświadczona, jakich metod używa. Obecnie sieć daje bardzo wiele możliwości uatrakcyjnienia zajęć przez różnego rodzaju gry, zabawy, układanki, testy - to świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli szukasz lektora dla swojego dziecka. W końcu warto zapytać o elastyczność w dostosowaniu się do ucznia w kontekście godzin zajęć. Przy lekcjach online możesz zadbać o to, aby odbywały się one w najdogodniejszym dla ciebie lub dziecka czasie. Chodzi nie tylko o zaplanowanie lekcji między innymi obowiązkami, ale i zarezerwowanie ich w czasie, kiedy uczeń czuje się najbardziej skupiony, efektywny, zaangażowany. Dla jednych będzie to blady świt, dla innych godziny przedpołudniowe, a dla jeszcze innych popołudnie lub wieczór.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje