piątek, 16 lutego 2024 14:03

"Myślenice w dobrych rękach". Jarosław Szlachetka rozpoczyna kampanię. Tym razem bez PiS

Autor Głos 24
"Myślenice w dobrych rękach". Jarosław Szlachetka rozpoczyna kampanię. Tym razem bez PiS

W Myślenicach rozpoczęła się gorąca faza przedwyborcza. Jarosław Szlachetka, obecny burmistrz miasta, oficjalnie ogłosił swoje ponowne staranie o fotel burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych 2024. Tym razem jednak jego kampania nabiera nieco innego charakteru, gdyż Szlachetka zdecydował się pójść do wyborów bez wyraźnego wsparcia i symboliki swojego dotychczasowego ugrupowania, Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas uroczystej konwencji, która odbyła się w Myślenicach, Szlachetka zaprezentował swoją wizję dalszego rozwoju miasta i gminy. Wśród obecnych na wydarzeniu znaleźli się liczni sympatycy, pracownicy urzędu, radni oraz lokalni działacze społeczni, którzy z entuzjazmem przyjęli jego kandydaturę. Mimo że na sali nie zabrakło osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością, to jednak na materiałach promocyjnych i w wystąpieniach zabrakło bezpośrednich odniesień do partii.

Szlachetka podkreślił, że jego decyzja o startowaniu z własnego komitetu wyborczego wynika z chęci otwarcia się na szersze spektrum współpracy z mieszkańcami Myślenic, niezależnie od ich politycznych preferencji. Jego kampania ma być skoncentrowana na lokalnych potrzebach i dalszym dynamicznym rozwoju miasta, co było motywem przewodnim jego dotychczasowej kadencji.

W trakcie swojej prezentacji, Szlachetka zwrócił uwagę na szereg zrealizowanych inwestycji, takich jak rewitalizacja Rynku, modernizacja infrastruktury drogowej oraz rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej. Podkreślił również swoje zaangażowanie w zmniejszenie zadłużenia gminy, co udało się osiągnąć dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita / Fot.: Mateusz Łysik

Kandydat na burmistrza Myślenic zaznaczył, że jego celem jest kontynuacja pracy na rzecz wszystkich mieszkańców, bez względu na ich lokalizację w gminie. Szlachetka zapewnił, że jest gotów do dalszej pracy i prosi mieszkańców o zaufanie i wsparcie w nadchodzącej kampanii samorządowej.

***

Jarosław Szlachetka urodził się 5 czerwca 1983 roku w Myślenicach. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Pracował początkowo jako ratownik na pływalni (2004–2006), a następnie zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 roku został wybrany na radnego Myślenic. W trakcie kadencji złożył mandat w związku z powołaniem na stanowisko wicewójta, a w 2011 roku objął funkcję pełnomocnika wójta w Pcimiu. W 2015 roku został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 9142 głosy. W wyborach samorządowych w 2018 roku, zdobywając 11 031 głosów (54,98%), został wybrany w pierwszej turze na burmistrza Myślenic.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka