wtorek, 6 czerwca 2023 12:15

Duda wygłosił orędzie. "Tyle musiał powiedzieć, by nie powiedzieć nic"

Autor Norbert Kwiatkowski
Duda wygłosił orędzie. "Tyle musiał powiedzieć, by nie powiedzieć nic"

— W środę złożę projekt ustawy, który określi ramy współpracy między prezydentem, rządem, Sejmem i Senatem w kontekście przewodniczenia przez Polskę pracom Rady UE w pierwszej połowie 2025 r. — powiedział w orędziu prezydent. "Tyle musiał powiedzieć, by nie powiedzieć nic" - skomentował poseł Aleksander Miszalski.

Punktualnie o godzinie 20 (wtorek, 6 czerwca) orędzie do narodu skierował prezydent Andrzeja Dudy. Wydarzenie było transmitowane przez  największe media w Polsce.

Eksperci spodziewali się, że orędzie Andrzeja Dudy może mieć również z sytuacją za naszą zachodnią granicą. Przypomnijmy, że około 2 nad ranem, zapora będąca częścią elektrowni wodnej na rzece Dniepr, w okolicy miejscowości Nowa Kachowka, została wysadzona w powietrze przez Rosjan. Ostatecznie jednak mówiło o celach, jakie wyznaczył prezydent dla Polski podczas jej przewodniczenia pracom Rady Unii Europejskiej.

"Orędzie Prezydenta Dudy: Tyle musiał powiedzieć, by nie powiedzieć nic." - skomentował na Twitterze Aleksander Miszalski - poseł PO z Krakowa.

Foto: Andrzej Duda/Wikipedia

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka