poniedziałek, 4 sierpnia 2025 07:20, aktualizacja 3 godziny temu

Kęty: Mężczyzna chciał targnąć się na życie. Interweniowały liczne służby

Autor Krystian Kwiecień
Kęty: Mężczyzna chciał targnąć się na życie. Interweniowały liczne służby

W czwartek 31 lipca do komisariatu w Kętach zadzwoniła roztrzęsiona mieszkanka gminy. Poinformowała policję, że jej były partner uciekł do jednego z lasów. Miał grozić, że targnie się na swoje życie. Liczyła się więc każda sekunda.

Po otrzymaniu tej wiadomości policjant dyżurny przekazał ją do licznych służb. Na miejsce, w którym miał przebywać mężczyzna, skierowano między innymi funkcjonariuszy z całego powiatu oświęcimskiego, ochotników ze straży pożarnej, oraz Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Kęty z psami wyszkolonymi specjalnie do poszukiwania zaginionych ludzi.

Interweniowały liczne służby

W Kętach zjawił się także negocjator, który miał uspokoić zdesperowanego mężczyznę, oraz pilot Bezzałogowego Statku Powietrznego (BSP), jak był dron. Wszystkie służby, które zjawiły się na miejscu, podjęły się znalezienie człowieka, który groził samobójstwem.

Mężczyzna chciał targnąć się na życie

Poszukiwania trwały kilka godzin. Nagle, dzięki patrolowi z psami tropiącymi udało się odnaleźć 34-latka. Mężczyznę odnaleziono na jednym z bagnisk, gdzie był bardzo wychłodzony, a także zmęczony fizycznie i psychicznie. Zajęli się nim ratownicy medyczni, którzy najpierw go zbadali, po czym zabrali do jednego z lokalnych szpitali.

— Podziękowania za wsparcie Policji w przeprowadzeniu poszukiwań, dzięki którym udało się uratować życie człowieka, należą się wszystkim strażakom, strażakom ochotnikom, a w szczególności Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty oraz ich czworonożnym partnerom. Działania służb w połączeniu z niezawodnym nosem psów ratowniczych, pozwoliły na szybkie i pozytywne zakończenie poszukiwań mężczyzny.

- informują służby z Kęt.

Warto pamiętać

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, jesteś ofiarą przemocy, masz myśli samobójcze lub nie widzisz wyjścia z jakiejś kryzysowej sytuacji – nie zastanawiaj się i zadzwoń pod jeden z poniższych numerów. Całodobowo, bezpłatnie i anonimowo otrzymasz tam pomoc:

  • 800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
  • 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
  • 12 421 92 82 – Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie
  • 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia życia

Fot: Małopolska Policja

Obserwuj nas w Google News

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka