środa, 14 grudnia 2022 12:03

Kęty: Wyszła na spacer z psem. W śniegu znalazła mężczyznę, który wypadł z 4 piętra

Autor Tomasz Stępień
Kęty: Wyszła na spacer z psem. W śniegu znalazła mężczyznę, który wypadł z 4 piętra

19-latek z Kęt miał furę szczęścia. Najpierw przeżył upadek z 4 piętra, a gdy ranny leżał w śniegu pod blokiem, znalazła go przypadkowo kobieta, która wyszła na spacer z psem. Gdyby nie ona, w nocy mógł umrzeć z wychłodzenia.

W sobotę tuż po godzinie 23 policjanci i ratownicy medyczni interweniowali na jednym z osiedli mieszkaniowych w Kętach. Z relacji mieszkanki Kęt wynikało, że podczas spaceru z psem przed jednym z bloków znalazła leżącego na śniegu młodego mężczyznę, z urazami twarzy. Był nietrzeźwy. Kobieta natychmiast zawiadomiła odpowiednie służby.

– 19-latek w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala. Po badaniach okazało się, że posiada uraz głowy, miednicy oraz stłuczenie płuc – informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, mężczyzna mógł wypaść z okna swojego mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze.

– Za prawidłową reakcję i zgłoszenia bardzo dziękujemy – komentuje sp. szt. Małgorzata Jurecka. – Z uwagi na panujące niskie temperatury w dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

To niejedyny przypadek z ostatnich dni, gdy oświęcimska policja musiała interweniować wobec nietrzeźwych, których życie było zagrożone ze względu na niskie temperatury. Także w sobotę (10.12.2022) wieczorem mieszkanka Osiedla Pileckiego w Oświęcimiu zauważyła na klatce schodowej śpiącego nietrzeźwego mężczyznę. Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Oświęcimia. Z uwagi na brak możliwości pozostawienia mężczyzny pod opieką rodziny, został on przewieziony do izby wytrzeźwień.

fot: ilustracyjna

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje