niedziela, 3 marca 2024 09:37

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego

Autor Patryk Trzaska
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego

Koalicji Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na listach nie zabrakło znanych twarzy, które prezentował kandydat formacji na prezydenta Krakowa, Aleksander Miszalski.

Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia. Z dnia na dzień mamy coraz mniej niewiadomych, a formacje prezentują swoich kandydatów do organów samorządowych. Dzisiaj (1 marca) w Krakowie politycy Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoich działaczy, którzy powalczą o mandaty w Sejmiku Województwa Małopolskiego z Grodu Kraka.

Na liście największej partii tworzącej obecnie koalicję rządzącą znaleźli się: Szczęsny Filipiak, Grzegorz Lipiec, Patrycja Tocka, Kazimierz Barczyk, Sylwia Salwińska, Jakub Palacz, Alicja Kicińska, Ewelina Pytel, Tomasz Friediger oraz Jerzy Fedorowicz.

-Mamy bogatą tradycję  i kulturę, jesteśmy przedsiębiorczy. Ale mamy też wiele problemów, dusi  nas smog, dusi nas też smog polityczny z Nowogrodzkiej. Jako Małopolanie często musieliśmy się wstydzić za Ryszarda Terleckiego, Daniela Obajtka czy byłą kurator B. Nowak. Musimy się też wstydzić za marszałka Witolda   Kozłowskiego i jego słynnego ochroniarza w szafie. – mówił na konferencji prasowej kandydat KO na prezydenta Krakowa, Aleksander Miszalski.

Koalicja Obywatelska do sejmiku pójdzie w koalicji z Lewicą. Informację kilka tygodni temu potwierdził wicewojewoda Małopolski, Krzysztof Śmiałek.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka