wtorek, 9 czerwca 2020 11:12

Kraków: Główny gmach Muzeum Narodowego zamknięty. Zakażeni pracownicy

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Główny gmach Muzeum Narodowego zamknięty. Zakażeni pracownicy

Dziś przed południem doszło do zamknięcia głównego gmachu Muzeum Narodowego przy al. 3 Maja. Przyczyną jest wykrycie sześciu przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu technicznego.

Do zamknięcia placówki doszło po konsultacjach z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrekcja muzeum zapewnia, że zarażeni nie mieli kontaktu z odwiedzającymi. Pracownicy będą poddawani kolejnym testom.

– Pragniemy poinformować, że 6 osób spośród pracowników Muzeum Narodowego w Krakowie otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wszystkie zakażone osoby to pracownicy Działu Technicznego, którzy nie mieli żadnych kontaktów z publicznością. Pracownicy czują się dobrze – informuje Prof. dr hab. Andrzej Szczerski, Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

Wszystkie zakażone osoby, a także inni pracownicy, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt zostali skierowani na kwarantannę, odsunięci od pracy bądź pracują zdalnie i nie przebywają w budynkach Muzeum. Kolejne osoby z potencjalnie zagrożonych są systematycznie testowane, by wykluczyć podejrzenie zakażenia wirusem.

– Muzeum Narodowe w Krakowie jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i realizuje jej wytyczne. W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie jakiegokolwiek zagrożenia Gmach Główny, gdzie mieści się Dział Techniczny, pozostaje nieczynny dla zwiedzających do odwołania – czytamy w komunikacie wydanym przez muzeum.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: radiokrakow.pl
Fot.: By Andrzej Otrębski - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka