wtorek, 15 lutego 2022 06:56

Kraków. Jeszcze trudniej dojechać do "Zakopianki". Zamkną ul. Zbrojarzy

Autor Marzena Gitler
Kraków. Jeszcze trudniej dojechać do "Zakopianki". Zamkną ul. Zbrojarzy

Od najbliższej soboty zamknięty zostanie odcinek ul. Zbrojarzy łączący ją z Zakopiańską. To wygodny skrót dla mieszkańców Ruczaju, którzy chcę dojechać do Borku Fałęckiego czy Centrum Handlowego "Zakopianka".

Zbrojarzy zostanie zamknięta na 9 dni - do 27 lutego. To konsekwencja trwającego już od końcówki listopada naprawy torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Zakopiańskiej. W związku z postępem prac, od soboty, 19 lutego – wprowadzone zostaną tam kolejne zmiany w organizacji ruchu.

W najbliższą sobotę, zamknięty zostanie fragment ul. Zbrojarzy przy skrzyżowaniu z ul. Zakopiańską. Kierowcy będą korzystać z objazdów ulicami: Montwiłła-Mireckiego, Niemcewicza, Kościuszkowców, Zakopiańską, Jugowicką, Marcika - informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

utrudnienia Kraków
Kraków. Od soboty objazdy w związku z zamknięciem ul. Zbrojarzy przy Zakopiance - graf. ZDMK

W trakcie zamknięcia wymienione zostanie torowisko tramwajowe w obrębie przejazdu drogowego. Zostaną tam zastosowane prefabrykowane płyty betonowe, co pozwoli wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni na przejeździe. Roboty w tym miejscu potrwają do niedzieli, 27 lutego br.

Ulica Zbrojarzy to wygodny skrót dla mieszkańców Ruczaju, którzy którzy chcę dojechać do Borku Fałęckiego czy Centrum Handlowego "Zakopianka".

fot. Trasa Łagiewnicka SA w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje