wtorek, 18 sierpnia 2020 06:01

Kraków. Koniec kwarantanny w dwóch DPS-ach

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koniec kwarantanny w dwóch DPS-ach

Krakowski sanepid zadecydował o zakończeniu kwarantanny w DPS przy ul, Krakowskiej i DPS przy ul. Helclów.

Wszystkie testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonane zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom Domów dały wynik negatywny - poinformował MOPS w Krakowie. W związku z tym, zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego, żadna z osób przebywających na terenie Domów Pomocy Społecznej nie jest już objęta kwarantanną. Placówki wracają do normalnego funkcjonowania.

Przypominamy, że informacje o zakażonym pracowniku DPS przy ul. Krakowskiej i mieszkance DPS przy ul. Helclów pojawiły się 4 i 5 sierpnia. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Koronawirus w DPS na Kazimierzu. Zakażony jeden z pracowników
W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 w związku z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19 u jednego z pracowników wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny. W placówce przebywa 260 podopiecznych.

i tu:

Kraków. Koronawirus w kolejnym DPS. Gdzie tym razem?
Wczoraj ionformowaliśmy o potwierdzeniu zakażenia u pracownika DPS na Kazimierzu. Dziś MOPS w Krakowie przekazał informację o kolejnej placówce, w której koronawirusa wykryto u mieszkanki. U mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów przy ul. Heclów 2 w Krakowie, która obecnie pr…

Sytuacja była poważna, bo w obu placówkacj mieszka łącznie blisko 650 osób. Na szzcęście tylko część z nich miała kontakt z zakażonymi i była objęta kwarantanną. W krakowskich DPS-ach od początku epidemii obowiązuje rygor sanitarny i m.in. zakaz odwiedzin.

W związku z zakażeniami sanepid zadecydował o przetestowaniu w sumie 118 osób. Wszystkie wyniki wyszły negatywne.Jak się dowiedzieliśmy, na razie nie są planowane testy przesiewowe w pozostałych placówkach.

zobacz też:

Kraków. Testy na koronawirusa w dwóch krakowskich DPS-ach. Jakie wyniki?
Do zakażeń koronawirusem doszło w dwóch krakowskich DPS-ach. Zakażony jest pracownik i jedna mieszkanka. - Sytuacja jest stabilna - informuje rzecznik prasowy MOPS w Krakowie Agnieszka Pres.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje