środa, 5 sierpnia 2020 11:09

Kraków. Koronawirus w kolejnym DPS. Gdzie tym razem?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koronawirus w kolejnym DPS. Gdzie tym razem?

Wczoraj ionformowaliśmy o potwierdzeniu zakażenia u pracownika DPS na Kazimierzu. Dziś MOPS w Krakowie przekazał informację o kolejnej placówce, w której koronawirusa wykryto u mieszkanki.

U mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów przy ul. Heclów 2 w Krakowie, która obecnie przebywa w szpitalu w powiecie pruszkowskim stwierdzono zakażenie COVID-19. W związku z tym w placówce wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny.

Odizolowany został jeden oddział, w sumie 37 osób mieszkańców. Wprowadzone wcześniej procedury w związku ze stanem epidemicznym pozwoliły na szybkie i sprawne odizolowanie mieszkańców i pracowników.

Obecnie placówka działa w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zgodnie z obowiązującymi procedurami  mieszkańcom i pracownikom zostaną wykonane testy na obecność wirusa.  U innych mieszkańców oraz pracowników nie stwierdzono do tej pory objawów wskazujących na zakażenie COVID-19 .

W DPS im. Ludwika i Anny Helclów przebywa 387 osób przewlekle somatycznie chorych.

Przypominamy, że wczoraj zakażenie potwierdzono w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55, w którym mieszka 260 osób. Tam kwarantannie poddano również jeden oddział liczący w sumie 41 mieszkańców.

Pisaliśmy o tym tu

Kraków. Koronawirus w DPS na Kazimierzu. Zakażony jeden z pracowników
W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 w związku z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19 u jednego z pracowników wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny. W placówce przebywa 260 podopiecznych.

foto: DPS im. Ludwika i Anny Helclów

Kraków

Kraków - najnowsze informacje