piątek, 26 listopada 2021 10:10

Kraków. Kontrole i mandaty od policji. Nie uwierzycie za co można je dostać!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Kontrole i mandaty od policji. Nie uwierzycie za co można je dostać!

Krakowscy policjanci podsumowali ostatnie kontrole w placówkach handlowych i komunikacji miejskiej. Od 15 listopada do wczoraj wypisali 477 mandatów za brak maseczki, 187 osób zostało pouczonych a wobec 26 osób skierowano wniosek do sądu o ukaranie. To nie wszystko. Jest jeszcze jedna zasada, która może dziwić, za której nieprzestrzeganie też wręczano mandaty!

Policjanci prowadzą kontrole w galeriach i placówkach handlowych oraz środkach komunikacji miejskiej pod kątem przestrzegania przepisów covidowych. Funkcjonariusze wyciągają konsekwencje wobec osób, które ich nie przestrzegają.

Policyjne patrole można spotkać w galeriach i placówkach handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej, gdzie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz do zachowania dystansu społecznego. Podobnie sytuacja wygląda w środkach komunikacji miejskiej.

Jak informuje KMP w Krakowie funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole i wyciągają konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do przepisów covidowych.

Podczas kontroli prowadzonych w okresie od 15 listopada br. do połowy tego tygodnia policjanci wręczyli 477 mandatów za brak maseczki, 187 osób zostało pouczonych a wobec 26 osób skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Co ciekawe mundurowi sprawdzają też przestrzeganie zasady dystansu społecznego. Za niestosowanie się do zachowania odległości między osobami policjanci wystawili 56 mandatów i pouczyli 26 osób.

Za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz brak odległości między osobami grozi mandat w wysokości od 20 do 500zł.

fot. KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje