niedziela, 6 grudnia 2020 18:29

Kraków. Mikołaje u chorych dzieci

Autor Marzena Gitler
Kraków. Mikołaje u chorych dzieci

Są dzieci, które matrwią się, czy Mikołaj odnajdzie do nich drogę, bo zamiast w domu Mikołajki spędzają w szpitalu. Na szczęście w Krakowie nie zabrakło prezentów dla chorych dzieci.

Mikołaj w szpitalu im. Żeromskiego

W tym roku z powodu pandemii SARS-CoV-2 nie było tradycyjnego przejazdu specjalnym tramwajem z Mikołajami do Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. Miało ich być 145 – tyle lat w tym roku świętuje krakowska komunikacja miejska. Nie oznacza to jednak, że chore dzieci nie otrzymały prezentów.

6 grudnia wyjątkowo upominki zawiózł dzieciom tylko jeden Mikołaj, który do szpitala podjechał elektrycznym radiowozem. Niestety, z powodu pandemii nie mógł się spotkać z dziećmi osobiście. Wśród prezentów były nie tylko słodycze, ale także modele tramwaju do samodzielnego składania, gry memo z zabytkami Krakowa oraz upominki i kartki z życzeniami od prezydenta Krakowa. Wszystkie prezenty zostały przekazane dzieciom przez pracownika Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Podobnie jak w poprzednich latach, przejazd z upominkami do Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego został przygotowany wspólnie przez MPK SA w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa, firmę Artim oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

MotoMikołaje w Prokocimiu

Była ich cała armia i przyjechali z wielkim hukiem. MotoMikołaje po raz kolejny odwiedzili chore dzieci w krakowskim  Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na Prokocimiu. Oddawali krew i osocze a dla maluchów i trochę starszych pacjentów mieli prezenty. Piętnasta już edycja MotoMikołajek zachęciła do udziału wielu nowych pasjonatów motocykli. Prezenty dla dzieci pochodziły ze zorganizowanej wcześniej zbiórki. Trafią do dzieci niestety, dopiero, gdy przejdą dwutygodniowa kwarantannę.

Ho ho ho!! No to powoli zaczynamy 🏍🎅🏍🎅

Opublikowany przez MotoMikołaje Kraków Niedziela, 6 grudnia 2020

Kochani ! Było niesamowicie... jeszcze nie raz to napiszemy w różnoraki sposób, tylko dajcie Nam chwilę oddechu 😅🙈 Ale...

Opublikowany przez MotoMikołaje Kraków Niedziela, 6 grudnia 2020

foto: UMK

zobacz:

W Krakowie rozdadzą 10 tys. porcji karpia! Gdzie go dostaniesz?
10 tysięcy porcji karpia, kapusta z grochem i pieczywo – taka niespodzianka czeka na mieszkańców Krakowa. To efekt współpracy Miasta z Bartłomiejem Szczoczarzem – właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska.
Czy do Krakowa wrócą zdjęcia abortowanych płodów? Alicja Szczepańska chce skierować sprawę do sądu
Ponad miesiąc temu Kraków przyjął rezolucję, a w listopadzie uchwałę o zakazie eksponowaniw w przestrzeni publicznej drastycznych zdjęć. Co dalej z tym dokumentem pytamy Alicja Szczepańską, radą krakowską i jedną z inicjatiorów tej uchwały.
koronawirus najnowsze informacje

Kraków

Kraków - najnowsze informacje