środa, 15 czerwca 2022 14:19

Kraków. Murale, tajemnicze obrazy i… kiczowata kapliczka

Autor Marzena Gitler
Kraków. Murale, tajemnicze obrazy i… kiczowata kapliczka

W kamienicy przy ul. Starowiślej 47 w Krakowie obrazy na murach tworzą najlepsi krakowscy streetartowcy. - Największą zasługę miały w tym Katarzyna Pałetko oraz Izabela Depowska – mieszkanki kamienicy, które chciały, aby to miejsce dawało innym radość poprzez sztukę – mówi Marta Basandowska, która mieszka w kamienicy i sama jest autorką jednej z prac.

Kamienicę na krakowskim Kazimierzu odwiedziliśmy z kamerą. - Wychodzi się tutaj na korytarz i można spotkać sąsiadkę, która rozmawia z artystą o tym, że u niej mógłby również coś stworzyć. Przychodzi kolejny sąsiad i okazuje się, że my wszyscy spotykamy się na korytarzu po to, żeby porozmawiać – dodaje. Jak powstała wyjątkowa kamienica i jak się tu mieszka – o tym w rozmowie z krakowską artystką. Poznaliśmy też najstarszą mieszkankę kamienicy przy Starowiślnej 47 Barbarę Lechna i... uroczego kota naszej rozmówczyni.

O muralach w kamienicy przy Starowiślnej 47 przeczytasz też:

To miejsce żyje i wciąż się zmienia. Dzieła krakowskiego street artu w starej kamienicy
Wnętrza kamienicy przy ul. Starowiślnej 47 w Krakowie skrywają przepiękne, kolorowe obrazy namalowane wprost na ścianach. Tworzyli je znani krakowscy artyści.

fot. Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje