poniedziałek, 7 czerwca 2021 14:40

Kraków. Nowo oddana kładka rowerowa idzie do remontu. Na jak długo?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowo oddana kładka rowerowa idzie do remontu. Na jak długo?

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zadecydował o zamknięciu oddanej do użytku zaledwie niespełna rok temu najdłuższej w mieście kładki pieszo-rowerowej. Wymiana źle wykonanej nawierzchni zajmie około trzech tygodni.

We wtorek, 8 czerwca na kładce pieszo-rowerowej w Podgórzu rozpoczną się naprawy gwarancyjne oddanej pod koniec lipca ubiegłego roku kładki rowerowej w pobliżu ul. Kamieńskiego. Obiekt jest fragmentem drogi dla rowerów, łączącej ulice Wielicką i Nowosądecką z Ludwinowem.

Kładka ma blisko 0,5 km długości. Ułatwia przejazd ul. Kamieńskiego, prowadzi nad torami kolejowymi oraz ul. Powstańców Śląskich. Oprócz rowerzystów służy również pieszym. Pisaliśmy o tym tu:

Kładka pieszo-rowerowa w Podgórzu otwiera się na krakowian
Najdłuższa kładka pieszo-rowerowa w Krakowie, znajdująca się opodal ul. Kamieńskiego, została otwarta. Obiekt jest fragmentem nowej, wybudowanej drogi dla rowerów łączącej ulice Wielicką i Nowosądecką z Ludwinowem. > Nowo wybudowana kładka dla pieszych i rowerzystów zamyka pewien etap prac mających…

Niestety, wkrótce po oddaniu rowerzyści skarżyli się na problemy z nierówną nawierzchnią. - Inspektorzy zbadali tę kwestię, podjęli decyzję o wymianie nawierzchni na jej dwóch fragmentach - informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Na kładce zaplanowano wymianę nawierzchni na dwóch jej fragmentach (część rowerowa) – na odcinkach ok. 80 m i ok. 120 m. Roboty zrealizuje wykonawca w ramach gwarancji.

Na czas prac na kładce już od poniedziałku, 7 czerwca wprowadzone zostaną zmiany dla ruchu rowerowego. Rowerzyści będą poruszać się po części przeznaczonej dla pieszych. Prace na odcinkach będą realizowane po kolei i w sumie potrwają około trzech tygodni.

foto: Jan Garczyński / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje