wtorek, 4 maja 2021 10:31

Tu zaszczepisz się bez czekania. Nowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Tu zaszczepisz się bez czekania. Nowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krakowie

Od 4 maja w Krakowie ruszył kolejny punkt szczepień powszechnych, utworzony w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Nowy punkt działa w hali sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych.

4 maja o godz. 12.00 uruchomiono kolejny punkt szczepień w Krakowie. To punkt w hali sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3.

Rejestracja na szczepienia w punktach szczepień powszechnych odbywa się za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:

  1. całodobowa i bezpłatna infolinia 989
  2. elektroniczna e-Rejestracja
  3. kontakt z wybranym punktem szczepień
  4. wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Przypominamy, że w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w Krakowie powstaną trzy punkty szczepień masowych. Pierwszy został otwarty już 1 maja. To punkt w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267. Punkt działa codziennie od godz. 8.00 do 20.00.

Do skorzystania ze szczepień w Miejskim Centrum Opieki są uprawnione wyłącznie osoby z wyznaczonym i potwierdzonym – za pośrednictwem SMS lub Internetowego Konta Pacjenta – terminem szczepienia w tym punkcie. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Ruszył punkt szczepień w Miejskim Centrum Opieki
W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w całym kraju utworzono Punkty Szczepień Powszechnych. Kraków przygotował trzy takie punkty. 1 maja, jako pierwszy, otworzył się punkt szczepień przy ul. Wielickiej w Miejskim Centrum Opieki.

W pierwszym dniu działalności w punkcie przy Miejskim Centrum Opieki zaszczepiono 110 osób, 2 maja – 75, a 3 maja – 64. Dziś ruszył punkt przy hali sportowej WKS Wawel, a niebawem zacznie też działać punkt w TAURON Arenie Kraków. Do tego ostatniego przeniesione zostaną dwa punkty prowadzone przez Szpital Uniwersytecki. Utworzone będzie jedno miejsce szczepień o większym potencjale, które pozwoli na przeprowadzanie masowych szczepień.

foto: WKS Wawel

Kraków

Kraków - najnowsze informacje