poniedziałek, 3 maja 2021 05:06

Kraków. Ruszył punkt szczepień w Miejskim Centrum Opieki

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ruszył punkt szczepień w Miejskim Centrum Opieki

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w całym kraju utworzono Punkty Szczepień Powszechnych. Kraków przygotował trzy takie punkty. 1 maja, jako pierwszy, otworzył się punkt szczepień przy ul. Wielickiej w Miejskim Centrum Opieki.

1 maja otworzył się punkt szczepień zlokalizowany w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267, który będzie realizował szczepienia I dawką preparatu Moderna.

Punkt działa przez 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00.

Do skorzystania ze szczepień w Miejskim Centrum Opieki będą uprawnione wyłącznie osoby z wyznaczonym i potwierdzonym – za pośrednictwem SMS lub Internetowego Konta Pacjenta – terminem szczepienia w tym punkcie.

Natomiast 4 maja o godz. 12.00, uruchomiony będzie Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Aktualnie trwa rejestracja pacjentów. Niebawem zacznie też działać punkt w TAURON Arenie Kraków.

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków, Punkty Szczepień Powszechnych zlokalizowane są w następujących miejscach:

  1. Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, ul. Wielicka 267
  2. Hala Sportowa WKS Wawel, ul. Podchorążych 3
  3. TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Rejestracja na szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych odbywać się będzie za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:

  1. całodobowa i bezpłatna infolinia 989
  2. elektroniczna e-Rejestracja
  3. kontakt z wybranym punktem szczepień
  4. wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

inf. i foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje