piątek, 30 października 2020 22:00

Kraków. O. Leon Knabit zakażony koronawirusem. Jak się czuje?

Autor Marzena Gitler
Kraków. O. Leon Knabit zakażony koronawirusem. Jak się czuje?

O zakażeniu 91-letni benedyktyn z Tyńca poinformował na swojej stronie na Facebooku. Jest w szpitalu. Wspólnota mnichów wydała w tej sprawie komunikat.

"Drodzy, Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie..." - napisał popularny zakonnik.

O. Leon na poczatku ubiegłego tygodnia spadł ze schodów i mocno się potłukł, choć nie odniósł większych obrażeń. Miał też zawroty głowy.  

W związku z potwierdzeniem zakażenia u o. Leona wspólnota wydała komunikat:

"Nasza wspólnota rozpoczyna dziś (30.10) dziesięciodniową kwarantannę w związku z potwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z naszych mnichów. Kwarantanna potrwa do 8 listopada włącznie. Obejmuje ona zasadniczo teren klauzury klasztornej. W związku z tym w kościele opactwa nie będzie odbywać się Liturgia godzin; nie będzie też odprawiana w kościele msza naszej wspólnoty o 6:30. Informacje dotyczące innych mszy w kościele opactwa zostaną podane wkrótce. Intencje mszalne przyjęte na msze poranne będą odprawiane w czasie mszy o 6:30 i 18:00 odprawianych w kaplicy domowej za klauzurą. Nie są objęte kwarantanną inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie.

Zakażonym mnichem jest o. Leon Knabit, najstarszy wiekiem członek naszej wspólnoty. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym jednego z krakowskich szpitali. Jego stan jest stabilny i nie budzi niepokoju. Jednakże w związku z wystąpieniem u niego niektórych objawów COVID-19 bardzo prosimy wszystkich o modlitwę o szybki powrót do zdrowia dla o. Leona. Jednocześnie informujemy, że o. Leon nie miał kontaktu z nikim spoza wspólnoty przez ostatnie siedem dni.

W trakcie kwarantanny w Tyńcu, na zewnątrz klauzury, będzie przebywał o. Wojciech Wójtowicz, mnich naszego klasztoru, który nie miał styczności z członkami wspólnoty od dwunastu dni. Ojciec Wojciech będzie celebrował msze wieczorne w kościele opactwa.

Cała nasza wspólnota poleca się modlitwie naszych parafian i przyjaciół opactwa. My sami zaś włączamy się w modlitwę w intencji powrotu do zdrowia dla wszystkich chorych i rychłego zakończenia epidemii.

Benedyktyni tynieccy"

Przypominamy, że wspólnota tynieckich benedyktynów była już na kwarantannie pod koniec września, po wykryciu koronawirusa u jednego z mnichów.

Koronawirus w tynieckim opactwie. Co się wydarzyło?
Koronawirusa wykryto u mnicha, z którym wspólnota miała kontakt w ostatni czwartek. Do kiedy potrwa kwarantanna?

foto: Fb. o. Leon Knabit

Kraków

Kraków - najnowsze informacje