czwartek, 26 marca 2020 10:23

Kraków. Policjanci pomogli mężczyźnie na kwarantannie. Nie miał jedzenia i picia

Autor Głos 24
Kraków. Policjanci pomogli mężczyźnie na kwarantannie. Nie miał jedzenia i picia

Małopolska Policja poinformował o akcji, jaką przeprowadzili policjanci z Krakowa. Pomogli mężczyźnie, który przebywał na kwarantannie. Podczas kontroli okazało się, że brakuje mu jedzenia i picia.

Jedna ze sprawdzanych osób zapytana przez funkcjonariuszy, czy dobrze się czuje i nie potrzebuje pomocy oznajmiła, że nie ma już jedzenia i picia, ani bliskich czy znajomych, którzy mogliby jej dostarczyć prowiant. Korzystała ona wprawdzie z pomocy instytucji, jednak ta, zaplanowana była dopiero na następny dzień.

Policjanci postanowili pomóc mężczyźnie kupując najpotrzebniejsze produkty w pobliskim sklepie. Następnie w sposób wykluczający bezpośredni kontakt, ofiarowali mężczyźnie żywność pozostawiając ją przy drzwiach mieszkania, a informację tę przekazali potrzebującemu telefonicznie.


To dla mnie wspaniała postawa i bezcenna pomoc w tym czasie kwarantanny – napisał obdarowany, w przesłanym mailem podziękowaniu.

Poniżej treść przesłanego do Komendy Miejskiej Policji maila:

Szanowny Pan Komendant Policji w Krakowie
Chciałbym nadmienić, iż po powrocie z zagranicy znalazłem się w kwarantannie. Jestem osobą samotną, a moja najbliższa rodzina mieszka w Gdańsku. W kamienicy nie mam sąsiadów, gdyż znajdują się tam apartamenty na wynajem krótkoterminowy. W związku z brakiem turystów są puste, zatem w kamienicy jestem sam, nie ma mi kto pomóc.
Policjanci, którzy codziennie z niesłychaną troską mnie odwiedzają, za każdym razem dopytują czy wszystko w porządku i czy w czymś nie trzeba mi pomóc. Niestety w sobotę 21.03. zabrakło mi już jedzenia, a MOPS poinformował mnie, że najbliższy posiłek otrzymam w niedzielę dopiero po 14.00. Nie miałem także nic do picia.
Wówczas, w sobotę poprosiłem Panów Policjantów, którzy mnie zaszczycili, o pomoc. Byli to Panowie Karol Solarczyk i Rafał Kaliciński. Poprosiłem ich o zakupienie czegoś do picia. Panowie okazali się na tyle uprzejmi, iż zaproponowali mi jeszcze zakup owoców i drobnych artykułów spożywczych. Co było dla mnie niezwykle miłe, obaj Panowie powiedzieli, że nie oczekują zapłaty, a robią to dla mnie z serca, po prostu chcą mi pomóc. To dla mnie wspaniała postawa i bezcenna pomoc w tym czasie kwarantanny. Mogłem dzięki Panom się napić, najeść i wytrwać do niedzieli.
Dlatego zwracam się do Pana Komendanta z uprzejmą prośbą o wyróżnienie i nagrodzenie zarówno Pana Karola Solarczyka jak i Pana Rafała Kalicińskiego za ich naprawdę znaczącą pomoc, życzliwość, uprzejmość i serce dla mnie.
Będę to sobie zawsze cenił.
koronawirus najnowsze informacje

Źródło: Małopolska Policja

Kraków - najnowsze informacje