piątek, 30 października 2020 11:46

Kraków przygotowuje się na lockdown? Od wtorku mniej linii tramwajowych

Autor Marzena Gitler
Kraków przygotowuje się na  lockdown? Od wtorku mniej linii tramwajowych

Od najbliższego wtorku, 3 listopada zawieszone zostaną niektóre linie uzupełniające. O które chodzi?

W związku z trwającym stanem epidemii, wprowadzeniem na terenie Krakowa tzw. „czerwonej strefy” i związanym z tym spadkiem liczby pasażerów komunikacji miejskiej, od najbliższego wtorku, 3 listopada linie tramwajowe 6, 12, 17 i 44 zostaną tymczasowo zawieszone.

Przywrócenie tych linii jest planowane w przypadku poprawy sytuacji epidemicznej - zapewnia Miasto, ale nie podaje kryteriów, jakimi będzie się kierować.

Bilety okresowe wykupione na linie, które zostały tymczasowo zawieszone, zachowują ważność w innych pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na stałych trasach tych linii.

zobacz też:

Kraków. Zmiany w komunikacji, dezynfekcja, kontrole - miasto gotowe na Wszystkich Świętych
Kraków wprowadził zmiany w komunikacji miejskiej, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Miasto przypomina też o obowiązku zaktywania ust i nosa i uprzedza o kontrolach Straży Miajskiej w pobliżu nekropolii.
Koronawirus w Krakowie. Trzy oddziały Szpital Narutowicza na kwarantannie [AKTUALIZACJA 30.10]
Dziś Kraków przekroczył barierę 10 tys. zakażeń koronawirusem od poczatku epidemii. Dokładnie jest ich już 10 364. Z tej liczby 38,5% to przypadki aktywne. Jest ich obecnie już prawie 4 tysiące. Tymczasem wcałym województwie są obecnie tylko 4 wolne respiratory!
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje