środa, 10 sierpnia 2022 09:59

Kraków. Szczyt wandalizmu. Zniszczyli drzwi do teatru [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Kraków. Szczyt wandalizmu. Zniszczyli drzwi do teatru [WIDEO]

We wtorek (9 sierpnia) młodzi ludzie zniszczyli drzwi wejściowe do Teatru Barakah, znajdujące się przy ul. Paulińskiej 28 na krakowskim Kazimierzu.

Na udostępnionym nagraniu widać jak trójka wandalów przechodzi obok drzwi teatru. Z niewyjaśnionych przyczyn jeden z chłopaków zatrzymuje się i uderza nogą w skrzynkę na listy, a za chwilę dołącza do niego drugi.  

– Zniszczono nam drzwi wejściowe do Teatru, skrzynkę pocztową, wybito gabloty i zerwano plakaty ze spektakli "Inni ludzie" i "Nowa Rewia - Come back"... Brak cholera słów! Szukamy sprawców! Jeśli ktoś z Państwa coś/kogoś kojarzy, prosimy o kontakt z nami lub z policją

– informuje Teatr Barakah na Facebooku.

Zniszczono nam drzwi

TEATR BARAKAH | PAULIŃSKA 28 | KRAKÓW Zniszczono nam drzwi wejściowe do Teatru, skrzynkę pocztową, wybito gabloty i zerwano plakaty ze spektakli "Inni ludzie" i "Nowa Rewia – Come back"... Brak cholera słów! Szukamy sprawców! Jeśli ktoś z Państwa coś / kogoś kojarzy, prosimy o kontakt z nami lub policją. Dziękujemy.

Opublikowany przez Teatr Barakah Wtorek, 9 sierpnia 2022

Dzięki setkom udostępnień do teatru zgłosił się jeden ze sprawców. – Jeden z panów, który kopał w nasze drzwi, napisał do nas. Przeprosił i obiecał zwrot kosztów naprawy – przekazał na Facebooku Teatr Barakah. – Po wycenie naprawy drzwi poinformujemy go o kosztach i jak je zwróci, wycofamy sprawę – dodano.

Kochani! Jest nam bardzo, bardzo miło, że tak wspaniale zareagowaliście na to, co nam się wczoraj wydarzyło. DZIĘKUJEMY...

Opublikowany przez Teatr Barakah Środa, 10 sierpnia 2022

Teatr Barakah działa w ramach Fundacji Dziesięciu Talentów na Rzecz Teatru Barakah. Został założony w 2004 r. przez Anę Nowicką i Monikę Kufel.

Fot. Google Street View/Edycja własna

Kraków

Kraków - najnowsze informacje