piątek, 15 października 2021 14:08

Kraków. "Wszystkie arrasy króla" tylko do 24 października. Wyjątkowe atrakcje!

Autor Marzena Gitler
Kraków. "Wszystkie arrasy króla" tylko do 24 października. Wyjątkowe atrakcje!

Zamek Królewski na Wawelu organizuje uroczysty finisaż unikatowej wystawy "Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021 – 1961 – 1921", którą można oglądać tylko do 24 października. - To pokaz, który być może nie powtórzy się już nigdy - zaprasza zaprasza dyrektor Andrzej Betlej. Dla zwiedzających w tym okresie przygotowano wyjątkowe atrakcje.

Muzeum Zamek Królewski na Wawelu podsumowało, że unikatową wystawę zwiedziło już prawie 100 tys. osób. – Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć naszej ekspozycji. To pierwsza, tak wielka w historii jagiellońskiej rezydencji wystawa arrasów Zygmunta Augusta – pokaz, który być może nie powtórzy się już nigdy, pokaz który zachwyca, pokaz który zadziwia i – gwarantuję – nie pozwala o sobie zapomnieć. Zwiedzający oglądają bowiem jedną z najcenniejszych kolekcji w Europie nie tylko w historycznych wnętrzach Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, ale również w nowoczesnej – stworzonej specjalnie na potrzeby wystawy – aranżacji – zaprasza prof. Andrzej Betlej, Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Od 18 do 14 października Zamek Królewski na Wawelu organizuje uroczysty finisaż ekspozycji pod hasłem "Pożegnajmy arrasy". W ramach akcji będą m.in. wydłużone godziny zwiedzania, bilety normalne w cenie ulgowych i pokaz multimedialny na dziedzińcu arkadowym, czyli trzymająca w napięciu historia o burzliwych losach kolekcji opowiedziana muzyką i światłem, którą widzowie zobaczą bezpłatnie, pod gwiazdami.

Program finisażu:

inf. Zamek Królewski na Wawelu, fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje