niedziela, 16 stycznia 2022 12:21

Kraków. Zaginęła 11-latka. Odnalazł ją kierowca autobusu

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zaginęła 11-latka. Odnalazł ją kierowca autobusu

Dziecko bez opieki dorosłego zauważył kierowca nocnego autobusu linii nr 610 w Krakowie w rejonie ronda Matecznego. Wcześniej 11-latkę szukano już kilka godzin.  

Wczoraj wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o zaginionej 11-latce z Krakowa. Po kilku godzinach bezskutecznych poszukiwań, policja zwróciła się do dyspozytorów ruchu MPK z prośbą o przekazanie komunikatu do kierowców i motorniczych o poszukiwaniach dziecka. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Kierowca nocnego autobusu linii nr 610 zauważył, że w jego pojeździe znajduje się około 12-letnia dziewczynka, bez opieki dorosłych. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to właśnie to poszukiwane dziecko. W uzgodnieniu z policją autobus został zatrzymany na przystanku Rondo Matecznego, gdzie po chwili dotarł policyjny radiowóz. Dziewczynka trafiła pod opiekę funkcjonariuszy.

"Wielkie brawa dla kierowcy MPK w Krakowie. Naszemu kierowcy gratulujemy spostrzegawczości, empatii i błyskawicznej reakcji. Dzięki niemu zaginiona dziewczynka mogła wrócić bezpiecznie do domu" - poinformowało MPK na Fecebooku.

Wielkie brawa dla kierowcy MPK w Krakowie 👏👏👏👏 Wczoraj zaginała 11-letnia dziewczynka. Po kilku godzinach bezskutecznych...

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Sobota, 15 stycznia 2022

fot. arch. MPK Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje