środa, 30 grudnia 2020 15:36

Kraków. Zatrzymano nożownika. Zobacz nagranie!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zatrzymano nożownika. Zobacz nagranie!

23 grudnia br., w godzinach wieczornych, krakowscy policjanci na terenie Skawiny zatrzymali mężczyznę, który niespełna tydzień wcześniej, wielokrotne ugodził nożem pasażera autobusu linii 112 w Krakowie.

Do ataku doszło 17 grudnia br w autobusie linii 112 przy ul. Tynieckiej w Krakowie. Od momentu zdarzenia policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą, poszukując podejrzewanego o to przestępstwo 38-letniego mieszkańca Krakowa.

Sprawca zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany i ukrywał się. Był bardzo dobrze znany Policji i wielokrotnie odbywał już karę pozbawienia wolności. Podejrzany mając nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej, zerwał kontakt z najbliższymi oraz próbował mylić tropy, między innymi poprzez zmienianie miejsc pobytu. Jednak 23 grudnia br., w godzinach wieczornych, kryminalni ustalili aktualne miejsce pobytu podejrzanego. Korzystając z pomocy policjantów z Komisariatu Policji V w Krakowie oraz funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie, udali się do mieszkania, do jednego z bloków w Skawinie, gdzie zatrzymali mężczyznę. Mężczyzna podczas zatrzymania nie ukrywał zaskoczenia z powodu policyjnej wizyty.

Za atak nożem grozi mu do 10 lat więzienia

38-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W oparciu o zebrany materiał dowodowy Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

25 grudnia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższy czas podejrzany spędzi w areszcie. Za swoje brutalne zachowanie grozi mu od 3 lat do 10 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie w sprawie zostało zatrzymanych kilka innych osób. Jedna z nich usłyszała zarzut pomocnictwa oraz kierowania gróźb karalnych. Wobec niej również Sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Kolejna z zatrzymanych w tej sprawie osób usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

inf. foto i wideo: KMP w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje