niedziela, 25 lipca 2021 23:46

Kraków. Znów zmieniają zasady na tym skrzyżowaniu. Kierowców czekają niespodzianki

Autor Marzena Gitler
Kraków. Znów zmieniają zasady na tym skrzyżowaniu. Kierowców czekają niespodzianki

Trwa remont ważnej ulicy na Prokocimiu przy Szpitalu Uniwersyteckim. Kierowcy muszą zachować czujność, bo wprowadzone zostaną kolejne zmiany w tym rejonie.

Od poniedziałku, 26 lipca do około połowy sierpnia wprowadzona będzie kolejna zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kostaneckiego z ul. Wielicką. Ma to związek z przebudową infrastruktury podziemnej w związku z modernizacją tej pierwszej ulicy, którą dojeżdża się do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - największej placówki medycznej Małopolski. Codziennie jeżdżą nią też do swoich domów mieszkańcy Piasków Wielkich i i Rżąki.

W związku z remontem podziemnej infrastruktury do tej pory obowiązywał zakaz skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w ulicę Kostaneckiego obok Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Ale od poniedziałku to się wkrótce zmieni.

utrudniania Prokocim Kraków
Kraków. Zmiany przy Kostaneckiego i Wielickiej. Utrudniania dla kierowców - graf. ZIM
Kraków utrudnienia Prokocim Kostaneckiego
Kraków. Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Prokocimiu

26 lipca przywrócona zostanie możliwość skrętu z ul. Wielickiej w Kostaneckiego. Drogowcy przeniosą się na inne odcinki skrzyżowania. To spowoduje zmiany w organizacji ruchu.

Od godz. 5.00 w poniedziałek, 26 lipca, do około połowy sierpnia wprowadzony będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Wielickiej w ul. Kostaneckiego oraz zakaz jazdy na wprost z ul. Teligi w ul. Kostaneckiego. Nie będzie można także wyjechać z ul. Kostaneckiego w ul. Wielicką.

Dla kierowców i pojazdów komunikacji zbiorowej wyznaczono objazd z wykorzystaniem ul. Jakubowskiego. Dodatkowo, aby usprawnić ruch na ul. Wielickiej zostanie wprowadzona możliwość zawracania dla samochodów osobowych jadących od strony Wieliczki na skrzyżowaniu ulic Wielickiej i Wlotowej.

Wprowadzone zakazy nie dotyczą pojazdów służb medycznych.

Po tym etapie prac, na skrzyżowaniu Wielicka/Kostaneckiego wprowadzone będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w celu wykonania układu drogowego - zapowiadają drogowcy.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje