wtorek, 14 stycznia 2020 14:01

Krew na jezdni. Śmiertelny wypadek w Tarnowie

Autor Marzena Gitler
Krew na jezdni. Śmiertelny wypadek w Tarnowie

Dziś rano na ulicy Orkana w rejonie skrzyżowania z ulicą M. Dąbrowskiej w Tarnowie mężczyzna został potrącony przez jadący samochód. Niestety, zmarł w szpitalu.

Zaalarmowane służby bardzo szybko przybyły na miejsce, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Tu okazało się, że pieszy przechodząc przez ulicę Orkana, został potrącony przez jadący samochód. Ratownicy udzielali pomocy przedmedycznej na miejscu wypadku, a następnie poszkodowanego, który był w stanie nieprzytomnym, odwieźli do tarnowskiego szpitala. Policjanci obsługujący to zdarzenie ustalili, że kierowca to 40-letni mieszkaniec Tarnowa, który jechał w kierunku Woli Rzędzińskiej. Zdaniem stróżów prawa na wysokości przystanku na ulicy Orkana z lewej strony bezpośrednio pod jazdący pojazd wszedł pieszy. Kierowca nie zdążył zahamować.

Badanie trzeźwości kierującego nie wykazało alkoholu w organizmie. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilkadziesiąt minut. Niestety około godziny dziewiątej ze szpitala wpłynęła informacja, że 56-letni pieszy, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, uczestnik wypadku w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Obecnie Komenda Miejska Policji w Tarnowie prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

inf. i foto: KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje