piątek, 17 stycznia 2020 13:54

Krynica-Zdrój. Miasto dołożyło 40 tys. zł do nowego radiowozu

Autor Marzena Gitler
Krynica-Zdrój. Miasto dołożyło 40 tys. zł do nowego radiowozu

Policjanci z Krynicy-Zdroju 14 stycznia otrzymali nowy radiowóz. Nowy nieoznakowany radiowóz marki Hyundai Kona z napędem na 4 koła, kosztował blisko 100 tysięcy złotych.

W przekazaniu pojazdu wziął udział Piotr Ryba – Burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Irena Weber-Grelecka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, a także Komendant krynickiego komisariatu – nadkom. Andrzej Stach.

Inspektor Jarosław Tokarczyk - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu podziękował za dofinansowanie zakupu nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany przez krynickich policjantów. Szef sądeckich policjantów wręczając okolicznościowy grawerton, podziękował przedstawicielom władz samorządowych za finansowe wsparcie udzielone w roku 2019, podkreślając dobrą współpracę i inicjatywę włodarzy podejmowaną na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów tak licznie odwiedzających uzdrowisko.

Nowy nieoznakowany radiowóz marki Hyundai Kona wyprodukowany w roku 2019 o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych został zakupiony w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu krynickiego samorządu. Hyundai KONA  zakupiony z dofinansowaniem Gminy Krynica-Zdrój. Jest to samochód z napędem na cztery koła, co umożliwi wykonywanie nim policyjnych zadań w trudnym terenie.

Wymiana policyjnego taboru jest niezwykle istotna z uwagi na to, że samochody te niejednokrotnie mają przebieg przekraczający 300 tys. kilometrów.

Zdjęcia: UM w Krynicy-Zdroju

Nowy Sącz - najnowsze informacje