poniedziałek, 18 września 2023 14:33

Lepsza Europa, Lepsza Polska, Lepszy Kraków. Artur Kozioł na Arenie Idei w Krakowie

Autor Patryk Trzaska
Lepsza Europa, Lepsza Polska, Lepszy Kraków. Artur Kozioł na Arenie Idei w Krakowie

Arena Idei: Lepsza Europa, Lepsza Polska, Lepszy Kraków – to wyjątkowe przedsięwzięcie, w którym na specjalne zaproszenie wziął udział Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Podczas spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie Lepszy Kraków, premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Jerzy Buzek, były wicepremier RP Jerzy Hausner oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie profesor Stanisław Mazur wystąpili z wykładami dotyczącymi kluczowych wyzwań współczesności, których rozwiązanie pomoże ulepszyć i rozwinąć funkcjonowanie nie tylko naszego regionu, całego kraju, ale też całej Europy.

Do tematów dotyczących zielonej rewolucji, transformacji energetycznej oraz metropolizacji świata – wiodących wyzwań współczesności – doszły wątki mobilności, w tym budowy metra w Krakowie, ładu przestrzennego, rozwoju biznesu, o których dyskutowano przy stolikach tematycznych.

– Przed nami wielkie wyzwania – jeśli chcemy się rozwijać w duchu rozwoju zrównoważonego, który daje szansę na lepszą przyszłość, musimy rozwiązać kluczowe problemy współczesności. W czerwcu zorganizowaliśmy w Wieliczce konferencję Samorząd 6.0, podczas której dyskutowaliśmy o warunkach, które muszą zostać spełnione, żeby w naszym kraju dokonywał się dalszy, systematyczny rozwój. Tych warunków jest sporo, tym bardziej, że znajdujemy się w okresie szczególnym, w którym kumulują się trudności i wyzwania, od zagrożeń klimatycznych, przez działania antydemokratyczne. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym spotkaniu, które pokazuje wyraźnie, że droga do przyszłości wiedzie tylko przez mądre wybory i naukę, dzięki której możemy rozwijać narzędzia, aby przełamywać problemy i podejmować wyzwania. A także – co dla mnie jako samorządowca jest kluczowe – potwierdza, że tylko samorząd z wieloma uprawnieniami, które obecnie rząd stara się odebrać, jest w stanie skutecznie stawić czoła problemom z którymi zmagają się wspólnoty lokalne – skomentował Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

  • Zobacz też:
Arena Idei w Krakowie: Rozmowy o przyszłości zawsze są wyzwaniem
Globalne wyzwania dostrzegalne dla miast, kraju czy całej Europy, oraz rozmowa o lepszej przyszłości dla Krakowa były tematami zorganizowanej w stolicy

Artykuł sponsorowany

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka