poniedziałek, 2 września 2019 18:50

Libusza: Policjant spełnił marzenie dziewczynki

Autor Szymon Majewski
Libusza: Policjant spełnił marzenie dziewczynki

Dziecięce marzenia bywają różne. Jedne mniej, inne bardziej możliwe do spełnienia. Marzeniem Weroniki było przyjrzenie się z bliska pracy policjantów. By zrealizować marzenie Weroniki dzielnicowy z Libuszy zaprosił ją na spotkanie z policjantami w gorlickiej komendzie.

Skromna dziewczynka, którą od dawna fascynowała praca policjantów, pewnego dnia opowiedziała o swoim marzeniu mamie, która natychmiast udała się na spotkanie z dzielnicowym. Kiedy opowiedziała asp. Krzysztofowi Gurgulowi o marzeniu córki, ten wiele się nie zastanawiał. Postanowił spełnić marzenie dziewczynki i dać jej trochę radości.

Dziewczynka do gorlickiej komendy przyjechała razem ze starszą siostrą oraz oczywiście mamą. Przewodnikiem po miejscu pracy gorlickich stróżów prawa stał się dzielnicowy z Gorlic, sierż. sztab. Grzegorz Szymański.

Dziewczynka z zaciekawieniem słuchała o pracy funkcjonariuszy, obejrzała policyjne wyposażenie i chętnie przymierzała policyjne umundurowanie. Była też okazja podglądnąć prace techników kryminalistyki, gdzie zobaczyła, jak pobiera się odciski palców.

Duże wrażenie zrobił na Weronice policyjny radiowóz, gdzie sama mogła włączyć „koguty” i uruchomić sygnały dźwiękowe.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia, Weronika otrzymała od policjantów kilka fajnych upominków. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie na długo pozostanie w jej pamięci.

Info i foto: KWP w Krakowie

Gorlice - najnowsze informacje