czwartek, 5 września 2019 19:18

Oświęcim. Pijany kierowca uciekając pieszo z miejsca kolizji wpadł na drzewo

Autor Szymon Majewski
Oświęcim. Pijany kierowca uciekając pieszo z miejsca kolizji wpadł na drzewo

Mieszkaniec Śląska ścigał, a policjanci udzielili pomocy przedmedycznej pijanemu sprawcy kolizji drogowej. W ujęciu drogowego przestępcy niezwykłą rolę odegrało również drzewo rosnące tuż przy budynku oświęcimskiej komendy Policji, które „znokautowało” uciekiniera.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę (1.09.2019) w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 19.00 do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy po zakończonej służbie wychodzili z budynku komendy  podbiegł  27 – letni mieszkaniec  Śląska, który poprosił o pilną pomoc. Z relacji  mężczyzny wynikało, że chwilę wcześniej samochodem, a później pieszo ścigał pijanego kierowcę, który  uszkodził zaparkowany przy ulicy Słowackiego pojazd. Po tym fakcie sprawca kolizji wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo lecz wpadł na jedno z drzew rosnących przed budynkiem komendy, po czym upadł i stracił przytomność.

Policjanci błyskawicznie pobiegli we wskazane miejsce , gdzie udzielili pierwszej pomocy  nieprzytomnemu 40 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, a następnie przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Po badaniach okazało się, że mężczyzna w wyniku uderzenia głową w drzewo złamał nos i doznał urazu szczęki. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,5 promila alkoholu, a ponadto okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę  pomimo cofniętych uprawnień grozi kara po 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sprawca przestępstwa  musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Info i foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje