poniedziałek, 27 czerwca 2022 09:00

Lubinka. Podczas prac budowlanych ujawniono pocisk artyleryjski

Autor Katarzyna Jamróz
Lubinka. Podczas prac budowlanych ujawniono pocisk artyleryjski

W piątek po południu dyżurny KMP w Tarnowie odebrał informacje o odnalezieniu niewybuchu podczas prac budowlanych w Lubince. Policjanci rozpoznali przedmiot, jako pocisk artyleryjski kalibru 150 mm wbity w miękką warstwę ziemi.

W piątek (24 czerwca) po godzinie 13 do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk, który został wykopany podczas prac budowlanych w Lubince. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk artyleryjski kalibru 150 mm. został odnaleziony podczas równania terenu pod budowę domu.

– Nie było konieczności ewakuacji z uwagi na znaczą odległość od najbliższych zabudowań. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy sobotę przed południem odkopali niewybuch, zabezpieczyli i wywieźli do miejsce jego neutralizacji

– informuje tarnowska policja.

Policja ponawia apel do mieszkańców regionu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki policji, który skieruje w to miejsce funkcjonariuszy.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje