środa, 27 lipca 2022 12:31

Mając ponad trzy promile jechał zygzakiem po ulicach Oświęcimia

Autor Patryk Trzaska
Mając ponad trzy promile jechał zygzakiem po ulicach Oświęcimia

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszaniec gminy Kęty (powiat oświęcimski), który w nocy z 24 na 25 lipca wsiadł za kierownicę samochodu mając 3,6 promila alkoholu we krwi. Dziwne zachowanie kierującego zgłosił policjantom inny uczestnik ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 lipca) na trasie Oświęcim – Włosienica (DK44). Tuż przed godziną 23 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112, że jeden z kierowców zauważył jadącą slalomem skodę. Informacja natychmiast została przekazana do policjantów pracujących w terenie.

Po kilku chwilach jeden z patroli na ulicy Suskiego we Włosienicy dostrzegł najpierw pojazd zgłaszającego z włączonymi światłami awaryjnymi, a po jego wyprzedzeniu  jadącą wężykiem skodę. Funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania wyprzedzili skodę, po czym zatrzymali kierowcę skody do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 49 – leni mieszkaniec gminy Kęty. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało  aż 3,6 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

inf./fot. Małopolska Policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje