czwartek, 15 października 2020 13:13

Małopolska. Ruszają kolejne punkty pobrań wymazów

Autor Wiktoria Mitura
Małopolska. Ruszają kolejne punkty pobrań wymazów

W Małopolsce od 17 października będzie 28 punktów pobrań. Ze względu na dużą liczbę zgłaszających się osób, wszystkie punkty wydłużyły godziny pracy. Kolejnym ułatwianiem jest umożliwienie pacjentom zgłoszenie się do punktu pobrań w godzinach popołudniowych.

Jutro uruchomiony zostanie punkt pobrań w Krzeszowicach, przy ul. Legionów 2.

17 października ruszy punkt pobrań w Dobczycach (powiat myślenicki).

W najbliższym czasie zostanie uruchomiony drugi punkt w Tarnowie i powiecie oświęcimskim (Kęty) oraz kolejne w Krakowie.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.

info: Małopolski UW

Małopolska - najnowsze informacje