W salach lekcyjnych uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Naukę przy pomocy radiowęzła zainaugurował nowo powołany dyrektor - Krzysztof Gajos, pełniący dotychczas funkcję zastępcy dyrektora Zygmunta Drożdża, który po 15 latach zarządzania LO odszedł na emeryturę.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego, nowy dyrektor powitał nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, a zwłaszcza pierwszoklasistów: - Cieszę się, że wybraliście naukę w naszym liceum i wierzę, że w niedługim czasie będziecie mogli czuć satysfakcję, patrząc na pierwsze efekty własnej pracy.
Krzysztof Gajos podziękowania złożył również swojemu zasłużonemu poprzednikowi, życząc mu zdrowia, pogody ducha, spokoju w życiu osobistym i spełnienia najskrytszych marzeń i odkładanych dotąd planów.
Nowy rok szkolny w miechowskim „Ogólniaku” przyniósł wiele zmian, nie tylko na stanowisku dyrektora. Nowym zastępcą został Krzysztof Drdzeń. Ponadto do grona nauczycieli dołączyli: angliści - Jolanta Piwowarska-Bazior, Beata Broda, Magdalena Placek, Barbara Włodarczyk (j. niemiecki), Karolina Górak (matematyka), Piotr Grządziel (j. francuski), ks. Mateusz Mastalerz i Szymon Kaczmarek (podstawy przedsiębiorczości), Małgorzata Kałwa (informatyka). Wychowawcami klas pierwszych są: Agnieszka Gajos, Dominika Reroń, Małgorzata Kałwa, Martyna Skibka.
Uczniowie miechowskiego LO mają możliwość kształcić się w nowej pracowni informatycznej. Komputery spełniające wysokie parametry, umożliwiające naukę i pracę z pomocą najnowocześniejszego oprogramowania, zakupione zostały z budżetu Powiatu Miechowskiego. Liceum Ogólnokształcące w Miechowie jako jedna z 22 placówek w Małopolsce zostało wybrane do Cyfrowej szkoły modelowej Humine. Dzięki temu, w latach 2021-2023 przejdzie modernizacyjną transformację, bazującą na rozwiązaniach cyfrowych, stając się nowoczesną placówką edukacyjną, odpowiadającą na wyzwania XXI wieku.
W imieniu organu prowadzącego, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek życzył wielu sukcesów, zarówno nauczycielom jak i uczniom, ale zwłaszcza spokojnego roku, by upłynął pod znakiem realizacji zajęć w szkole, a nie w systemie zdalnym. - To bardzo ważne, bowiem nauczanie na odległość uświadomiło nam, że niesie ono ze sobą różne zagrożenia i eliminuje młodzież z kontaktów ze swoimi rówieśnikami i wychowawcami – podkreślał.
Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa