wtorek, 19 listopada 2019 14:24

Mszana Dolna: Zaginął Paweł Dela. Mężczyzna jest chory na schizofrenię

Autor Marzena Gitler
Mszana Dolna: Zaginął Paweł Dela. Mężczyzna jest chory na schizofrenię

Limanowska policja poszukuje chorego mężczyzny, który wczoraj wyszedł a Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej i zaginął.

Mężczyzna wczoraj po południu opuścił DPS w Mszanie Dolnej, w którym mieszkał. Ma ma problemy z sercem i choruje na schizofrenię. Musi przyjmować regularnie leki.

O godz. 20.30 rozpoczęła się akcja poszukiwawcza 42-latka, w które udział wzięło około 80 osób - policjantów, strażaków, goprowców i okolicznych mieszkańców.

O akcji poinformowała na Facebooku OSP Mszana Dolna. "Gdyby ktokolwiek widział na terenie miasta lub okolic, a także Miechowa (stamtąd pochodzi) mężczyznę ze zdjęcia prosimy o kontakt z policją." - zaapelowała.

19 listopada poszukiwania zostały wznowione. Opublikowano też nowe zdjęcie zaginionego.

Komunikat o poszukiwaniu zamieściła też KPP w Limanowej.

"Zaginął: Paweł Dela, lat 47, zam. Mszana Dolna.

Zaginiony 18 listopada 2019 roku około godziny 15.20 wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej do niego nie powrócił, jak również nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Mężczyzna wymaga stałego przyjmowania leków.

Rysopis zaginionego: wzrost około 175 cm średniej budowy ciała, oczy piwne, nos prosty, uszy przylegające, włosy ciemne szpakowate.

Osoby, które posiadają jakąkolwiek informację o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Mszanie Dolnej – tel. 18 331 00 07 lub Komendą Powiatową Policji w Limanowej – tel. 18 3379 400 lub na nr alarmowy 112, 997."

inf. i foto: KPP Limanowa, OSP Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje