poniedziałek, 27 czerwca 2022 12:53

Myślenice. Moc atrakcji i potężna dawka wiedzy

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Moc atrakcji i potężna dawka wiedzy

Wspinaczka na ścianki, strzelanie do celu wodą z węża - to tylko niektóre rzeczy, jakie ćwiczyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W Myślenicach zakończyło się trzydniowe szkolenie dla MDP.

Przez trzy dni, od piątku 24 czerwca do niedzieli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Myślenicach uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa, które zorganizował Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z Krakowa.

Warsztaty to przede wszystkim moc atrakcji i potężna dawka wiedzy na temat bezpieczeństwa. Szkolenie zorganizował Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Myślenicach.

Młodzi ludzie najpierw teoretycznie poznawali zasady ochrony przeciwpożarowej oraz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Potem w części praktycznej ćwiczyli poznawali techniki zjazdu do wozów ratowniczo-gaśniczych. W szkoleniu uczestniczyli fachowcy z Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na koniec zorganizowano pokaz sprzętu strażackiego, w tym wozów bojowych oraz środków transportu wykorzystywanych w ekstremalnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Podsumowanie trzydniowego szkolenia odbyło się na terenach Orła Myślenice, gdzie swoje warsztaty prowadziła również Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z psami, a młodzi ludzie mogli spróbować swoich sił na różnego rodzaju torach sprawnościowych, czy w ogródku strażackim, przygotowanym przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Gdowa.

Burmistrz Jarosław Szlachetka na warsztatach pożarniczych MDP - fot. fot. Fb. Jarosław Szlachetka

W zakończeniu warsztatów udział wzięli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica.

fot. Fb. Jarosław Szlachetka

Myślenice - najnowsze informacje