piątek, 26 sierpnia 2022 10:03

Nie daj się oszukać! Wystarczyła chwila i kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Autor Katarzyna Jamróz
Nie daj się oszukać! Wystarczyła chwila i kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Ku przestrodze kolejny raz wracamy do oszustw dokonywanych w sieci. Niemal codziennie brzeska policja odnotowuje przypadki wyłudzenia danych do bankowości elektronicznej. Przypomnijmy naszym najbliższym, rodzinie i znajomym, aby byli szczególnie ostrożni w podawaniu jakichkolwiek informacji umożliwiających dostęp do naszego konta bankowego.

W środę (24 sierpnia) do policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana. Jak relacjonowała, na jednym z portali umieściła ogłoszenie o sprzedaży odzieży. Następnie skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który w trakcie realizacji transakcji wysłał kobiecie linka. Zgłaszająca niczego nieświadoma klikając w otrzymany link pozwoliła oszustom na wyłudzenie danych do jej bankowości elektronicznej, a następnie kradzież pieniędzy z jej konta bankowego. Dosłownie w kilka minut kobieta straciła 20 tysięcy złotych.

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów w sieci. Pamiętajmy, aby nie otwierać podejrzanych linków, a już na pewno nie podawać jakichkolwiek danych mogących umożliwić oszustom logowanie się na naszym koncie bankowym. Ostatnio to najczęstszy sposób działania oszustów na portalach sprzedażowych.

Inf./Fot. KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje