wtorek, 29 września 2020 14:31

Niepołomice: Wyścig by Tomasz Marczyński po raz trzeci

Autor Marzena Gitler
Niepołomice: Wyścig by Tomasz Marczyński po raz trzeci

27 września, po raz trzeci w historii, spod Zamku Królewskiego w Niepołomicach wyruszył kolarski Wyścig by Tomasz Marczyński.

Tym razem na starcie stanęło około 480 zawodniczek i zawodników rywalizujących na dwóch dystansach: 37 i 113 km.

Wyścig to zawody szybkie, dynamiczne i wymagające. Trasa po pętlach w Puszczy Niepołomickiej prowadziła nie tylko po dobrze znanych asfaltowych trasach, ale również po trudnych odcinkach szutrowych. Te ostatnie spowodowały, że wielu startujących musiało zmagać się z przebitymi oponami i koniecznością wymiany dętki. Ale nie wpłynęło to na nastroje panujące wśród startujących, którzy bardzo dobrze ocenili tegoroczne zawody.

Prognozy pogody były niekorzystne. Jeszcze kilka dni przed startem przewidywały nieustanny opad deszczu. Tym razem jednak – na szczęście – przewidywania synoptyków się nie sprawdziły i warunki atmosferyczne były wymarzone, przynajmniej jak na tę porę roku.

Równo o 11.11 spod Zamku wyruszyła w starcie honorowym grupa niemal 350 kolarzy startujących na krótszym dystansie, prowadzona przez pomysłodawcę imprezy, jednego z nielicznych polaków w zawodowym peletonie – Tomasza Marczyńskiego. Chwilę później na trasę wyruszyły osoby ścigające się na dystansie długim. Start ostry oraz meta zlokalizowane były na początku Drogi Królewskiej.

Pierwszy na mecie zameldował się Jan Grzempa (JaSport Twomarksport Bike Team). Drugi był Mateusz Kwiatkowski (Sii Cycling Team). Podium zamknął Kamil Piekarczyk (BodyiCoach).

Wśród Pań zwyciężyła Ola Zimny (PENTEL TEAM). Drugie miejsce zajęła Edyta Mróz (SKORUPA SPORT). Trzecie miejsce na podium obstawiła Katarzyna Bartosz (PENTEL TEAM).

Na dystansie 113 km najlepiej spisał się: Piotr Nowacki (Ośka Warszawa). Drugi na metę dotarł Dariusz Kołakowski (TTS.coachteam), a tuż za nim Michał Bareła (Fabryka Rowerów).

Wśród kobiet najszybciej na metę dotarła Aleksandra Kapłon (Bike Salon TEAM), na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Kołkowicz (Pętla S8 Racong Team Warszawa). Trzecie miejsce zajęła Barbara Poznańska (Profidea dla kobiet).

Na starcie zawodów Tomasz Marczyński podziękował wszystkim za obecność, za wsparcie w tym trudnym okresie (zawodnik zmagał się przez ostatnie dni z chorobą). Pozował do zdjęć, chętnie rozmawiał z kibicami.

Obecny podczas startu pełniący funkcję burmistrza Krystian Zieliński przypomniał o otwartości miasta na wydarzenia dobrze znane z corocznego kalendarza i zapewnił o wsparciu kolejnych edycji Wyścigu Tomka Marczyńskiego.

inf. i foto: UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje