środa, 10 marca 2021 21:54

Niezwykły przypadek sarny w okolicach Tarnowa. Taki przypadek zdarza się raz na sto tysięcy [[FOTO] [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Niezwykły przypadek sarny w okolicach Tarnowa. Taki przypadek zdarza się raz na sto tysięcy [[FOTO] [WIDEO]

Niecodzienny okaz przyrodniczej odmiany mają szansę obejrzeć spacerowicze w rejonach miejscowości Grabina, między Tarnowem a Dębicą. To właśnie tam, widując stado saren mamy prawo przecierać oczy z niedowierzania. Biała sarna to niezwykle rzadki okaz, który rodzi się raz na sto tysięcy przypadków.

Ten nietypowy albinizm widywany jest ze swoim stadem na łąkach i lasach w okolicach miejscowości Grabina. Zaskoczenie jest tym większe dla obserwujących, gdy mają przyjemność spotkać go po raz pierwszy.

Bliskie spotkanie z niezwykłą sarną zarejestrował Dariusz Tyrpin z Dębicy, który na co dzień zajmuje się fotografią przyrody.

Według badań naukowych, wśród ssaków biali przedstawiciele występuje raz na około 100 tysięcy urodzeń. Szacuje się z obserwacji, że ten niezwykły przypadek mógł przyjść na świat około rok temu.

A co tu dużo pisać i mówić, to trzeba zobaczyć. Zapraszam do udostępniania, bo to niezwykle rzadkie zjawisko, niech...

Opublikowany przez Dariusza Tyrpina Poniedziałek, 1 marca 2021

To niejedyna biała sarna w Polsce. Jeden z naszych czytelników, pan Paweł Moszczyński miał okazję zaobserwować białą sarnę w gminie Stara Dąbrowa w powiecie stargardzkim w województwie zachodniopomorskim. Poniżej relacja z tego spotkania.

Foto: Facebook/Fotograf Dariusz Tyrpin

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka