poniedziałek, 10 kwietnia 2023 08:39

Nowe zapadliska w Trzebini [FOTO, WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Nowe zapadliska w Trzebini [FOTO, WIDEO]

W Wielki Piątek ziemia pochłonęła blaszany silos, ustawiony obok bloków na Osiedlu Siersza. Nowe zapadlisko zauważono też w lesie na samym środku leśnej drogi, obok ścieżki zdrowia i torów kolejowych.

Zdjęcia opublikowała strona Osiedle Siersza. Pod postem pojawiło się kilkaset komentarzy zaniepokojonych mieszkańców.

⚠️ Zapadlisko na osiedlu Gaj ❗️ ❗️ Wpadł kilkumetrowy silos oraz sprzęt do uzdatniania.

Opublikowany przez Osiedle Siersza Piątek, 7 kwietnia 2023

Jak na ironię nowa dziura powstała tam, gdzie stał blaszany silos z substancją do utwardzania ziemi. Prace, które mają zapobiec nowym zapadliskom, prowadzone są tam na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń.  Żywioł jednak nie czeka na ich zakończenie i daje znać o sobie coraz bliżej stojących tuż obok kilkupiętrowych bloków.

Zagrożone są też tory przechodzące w okolicy. Zapadlisko w lesie, na samym środku leśnej drogi, obok ścieżki zdrowia i torów kolejowych znalazł Krzysztof Smółka, a sfilmował je i opublikował nagranie Łukasz Michalik.

🔴🔴🔴 Kolejne zapadlisko w lesie. Nie znam daty powstania, ale prawdopodobnie świeża sprawa. Krzysztof Smółka dzięki za info :)

Opublikowany przez Łukasza Michalika Piątek, 7 kwietnia 2023

Tuż przed świętami burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk zapowiedział, że pojedzie do Warszawy i będzie uczestniczył w posiedzeniu sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. "Szanowni Państwo, w sprawie zapadlisk od wielu miesięcy staram się poruszać "niebo i ziemię" i szukam wsparcia gdzie tylko jest to możliwe. Nie możemy jako Mieszkańcy zostać pozostawieni z problemem, któremu nie zawiniliśmy. Podejmowane działania muszą by skuteczne i muszą dążyć do jak najszybszego przywrócenia nam poczucia bezpieczeństwa. W czwartek po świętach udaję się po raz kolejny w tym temacie do Warszawy - tym razem na posiedzenie sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Posłowie zasiadający w Komisji zajmą się tematem działań podejmowanych przez SRK w naszej gminie. Po posiedzeniu Komisji przekażę Państwu na moim profilu sprawozdanie z obrad oraz wnioski" - poinformował.

Szanowni Państwo, w sprawie zapadlisk od wielu miesięcy staram się poruszać "niebo i ziemię" i szukam wsparcia gdzie...

Opublikowany przez Jarosław Okoczuk - Burmistrz Trzebini Wtorek, 4 kwietnia 2023

fot. screen Fb. Krzysztof Michalik

fot. screen Fb. Krzysztof Michalik
Nowe zapadlisko w Trzebini - Fb. Osiedle Siersza / Stanisław Biłka
Nowe zapadlisko w Trzebini - Fb. Osiedle Siersza

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka