poniedziałek, 27 stycznia 2020 15:21

Nowy Sącz. Wręczono nagrody za działania na rzecz turystyki

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Wręczono nagrody za działania na rzecz turystyki

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział się w XX Noworocznym spotkaniu branży turystycznej Sądecczyzny, które 27 stycznia zorganizowali członkowie Nowosądeckiej Izby Turystycznej. Była to też okazja do wręczenia Srebrnych Jabłek Sądeckich.

Gości powitał prezes NIT Andrzej Danek, a całość prowadził prezes honorowy Aleksander Giertler przy wsparciu wiceprezes Lucyny Sieji.

Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali dr. Dariusz Woźniak - rektor Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, prof. dr. hab. Tadeusz Kudłacz, dyrektorowi Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i Barbarze Fiedor z Sanatorium Uzdrowiskowego „Limba” z Piwnicznej-Zdroju.

- Z radością dekoruję państwa Srebrnym Jabłkiem Sądeckim w podziękowaniu za osobiste zaangażowanie w działania na rzecz turystyki oraz za wkład w budowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny i profesjonalną obsługę klientów w zakresie lecznictwa sanatoryjno-rehabilitacyjnego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Nasz region jest wyjątkowo piękny i bogaty kulturowo. Dzięki państwa pracy i przekazywaniu wiedzy młodym ludziom jest świetnie promowany w Polsce i za granicą. Przyjeżdża do nas wiele tysięcy turystów zarówno w zimie, jak i w okresie wiosenno-letnim. Jako władze samorządowe, wspieramy wszelkie działania mające wpływ na rozwój Sądecczyzny.

Podsumowując ubiegły rok, prezes Aleksander Giertler podkreślił, że na Sądecczyźnie i w całej Polsce znacznie wzrósł ruch turystyczny, co dobrze wróży branży turystycznej.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, posłowie: Urszula Nowogórska, Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk i wiceprzewodniczący Artur Czernecki, Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Tomasz Baliczek – dyrektor Biura Promocji w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, członkowie NIT i sympatycy turystyki.

(olsz) Fot. Maria Olszowska/ Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz - najnowsze informacje