poniedziałek, 22 sierpnia 2022 09:10

Podtopienia w powiecie krakowskim. Strażacy mieli mnóstwo pracy [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Podtopienia w powiecie krakowskim. Strażacy mieli mnóstwo pracy [FOTO]

Wczorajsze popołudnie aż do godzin późno nocnych były niezwykle pracowite dla strażaków z powiatu krakowskiego. Tylko w gminach Wielka Wieś oraz Michałowice liczba interwencji wynosiła ponad 60 zdarzeń.

Działania jednostek OSP z terenu całego powiatu związane z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień, zatkania rowów i przepustów, uszkodzenia infrastruktury drogowej jak też zalań posesji.

– Bardzo dziękujemy strażakom za tą trudną i wymagającą pracę a szczególnie za wczorajsze działania – napisały władze gminy Wielka Wieś.

Na uwagę zasługuje fakt, że w związku z podtopieniami do gminy Zielonki zadysponowana została koparko-ładowarka Dreesta z JRG-5 Kraków.

Ponad 30 jednostek OSP walczy z skutkami powodzi. Najwiecej zniszczeń spowodowanych dużą komórką burzową odnotowano w gminie Michałowice i Wielka Wieś.

Opublikowany przez Powiat Krakowski 112 Niedziela, 21 sierpnia 2022

Zmiany klimatu powodują liczne anomalia pogodowe m.in. pojawianie się silnych komórek burzowych, wichur czy też intensywnych opadów deszczu (nawałnic), na które ciężko się przygotować, bo nie wiadomo kiedy i gdzie się pojawią. Jednak w takich chwilach bardzo ważna jest możliwość skorzystania ze wsparcia służb m.in. druhen i druhów ochotników.

Źródło oraz foto: Gmina Wielka Wieś

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje